سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۸
برای بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز بندری قصه‌گویی شد

هرمزگان - قصه گویان مرحله استانی جشنواره بین المللی با حضور در مدارس کلانشهر بندرعباس برای بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز بندری قصه‌گویی کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، قصه گویان هرمزگانی در حاشیه مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی در مدارس شهر بندرعباس به قصه گویی پرداختند.

مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه به مدت ۲ روز به کار خود پایان داد.

کانون پرورش فکری در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قصه و قصه گویی و حفظ این ابزار ارزشمند تربیتی و تقویت آن به گسترش این فرهنگ و آیین اصیل سنتی ایران می‌پردازد.

با شروع این جشنواره ۵۰ قصه گو از سراسر استان هرمزگان با هم به رقابت پرداختند و در همین راستا کانون پرورش فکری هرمزگان با اعزام قصه گویان مرحله استانی به مدارس بندرعباس چراغ بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی را در دل کودکان ونوجوانان روشن نگه داشت.

در اولین روز از این رقابت ها قصه گویان پس از اجرای صحنه در سینما کودک مرکز مجتمع آفرینش به مدارس شهر بندرعباس اعزام شدند.

در حاشیه این جشنواره ستیا کریمی با قصه «کشف ماه توتوها» در مدرسه ایران، محمد اکبری کهتکی با «دالاهو و مادیون چهل کوه» در مدارس امید ایران و شهید شهریاری، زهرا خرمی فرد با قصه «خر برفت» در مدرسه شهید اسفندیار داوودی نژاد، شهرزاد زارعی با قصه «حدیث کسا» در مدرسه شهید علیرضایی (دوره دوم)، سمیه اسلامی با قصه «فرفروک‌های جادویی» در مدرسه‌های دخترانه ۱۳ آبان و عطار، عبدالرسول معینی با قصه «ناخدا علی دلفین‌ها» در مدرسه شهید حسن دانشمند (متوسط اول پسرانه)، فاطمه خاوری با «مرد میدان» (غزه) در زیر پرچم، عبدالرحمن قادری با «قیچی که دنبال کار می‌گشت» در مدرسه شهید غلامی، فاطمه سلیمانی با «حلیمه هفت برارون» در مدرسه داشته و مرضیه فیروزی با قصه «بخت بد» در مدرسه دخترانه مکتب الاسلام متوسط اول در مجموع برای یک‌هزار و ۳۴ دانش‌آموز این مدارس قصه‌گویی کردند.

اعزام قصه گویان هرمزگانی به مدارس شهر بندرعباس به مدت دو روز ۲۸ و ۲۹ آبان ماه همزمان با برگزاری مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی انجام گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها