شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳
دبیر شانزدهمین دوره «جایزه ادبی جلال آل‌احمد» منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گلعلی بابایی را به‌عنوان دبیر علمی شانزدهمین دوره «جایزه ادبی جلال آل‌احمد» منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در متن حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به گلعلی بابایی آمده است:

«نظر به پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران و با توجه به سوابق و تجارب ارزنده شما در زمینه ادبیات داستانی، به موجب این حکم به‌عنوان «دبیر علمی» شانزدهمین دوره «جایزه ادبی جلال آل‌احمد» منصوب می‌شوید.

امید است بنا به وظایف مندرج در آیین‌نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص این جایزه، نقش تخصصی خود را در ایجاد هماهنگی‌های شایسته در هیئت‌علمی، اتخاذ تصمیمات مقتضی و پیگیری اجرای آنها، به بهترین نحو ایفا کنید.

محمد مهدی اسماعیلی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»

به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، گلعلی بابایی پژوهشگر و مستندنگار است و به‌عنوان یکی از پرکارترین و مؤثرترین چهره‌های ادبیات پایداری و مقاومت شناخته می‌شود. کتاب‌های «همپای صاعقه»، «ضربت متقابل»، «کالک‌های خاکی»، «کوهستان آتش»، «از الوند تا قراویز»، «ققنوس فاتح»، «گردان نهم» و «پیغام ماهی‌ها» در جشنواره‌های مختلف ادبی، به‌عنوان کتاب‌های برتر شناخته شده‌اند.

شایسته تقدیر سی‌وچهارمین دوره «کتاب سال جمهوری اسلامی ایران»، نهمین دوره «جایزه ادبی جلال آل‌احمد» و برگزیده «کتاب سال دفاع مقدس» در کارنامه ادبی او ثبت شده است.

داور دوره‌های هشتم، سیزدهم و پانزدهمین «جایزه ادبی جلال آل‌احمد»، داور جایزه شهید «حبیب غنی‌پور»، دبیر اجرایی جایزه «کتاب سال دفاع مقدس» و دبیر علمی دوسالانه جایزه شهید «حسین همدانی» از جمله سوابق اجرایی دبیر علمی شانزدهمین جایزه ادبی جلال آل‌احمد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها