پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵
چاپ 15 کتاب دفاع مقدس در استان البرز/ انتشار 10 کتاب صوتی ویژه شهدا

البرز- معاون ادبی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز از چاپ 15 عنوان کتاب مرتبط با ادبیات دفاع مقدس خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان سال این تعداد به 50 عنوان برسد.

فرشید امام‌زادگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرج، با اشاره به تازه‌ترین کتاب‌های منتشر شده توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز، اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون شش کتاب نمایشنامه با عناوین «قصه‌های مادر، نجمه، تابلو، پیچک‌های بهشتی، قاصدک و سه مسافر» به نویسندگی «فرح مقصودی» و با موضوع دفاع مقدس به چاپ رسیده است.

وی در ادامه به چاپ کتاب داستانی«نامه‌های کربلایی» اشاره کرد که توسط «علی اکبری» نوشته شده و گفت: کتاب «ستارگان راه» به نویسندگی «دکتر محمدحسن مقیسه» یکی دیگر از عناوین کتابی است که از ابتدای سال تاکنون به چاپ رسیده و به خاطرات 121 شهید منطقه صدوقی (محله ساسانی کرج) می‌پردازد.

معاون ادبی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز به کتاب «ره‌توشه زائرین اربعین حسینی» نوشته حجت الاسلام اکبر حمیدی اشاره کرد و گفت: کتاب «رضا و گربه زنگوله پا» به نویسندگی «سامان پارسامنش و فاطمه علیپور» نیز در حوزه کتاب کودک به چاپ رسیده که به زندگی دانش‌آموز « شهید رضا پناهی» می پردازد.

امام‌زادگان به چاپ کتاب نمایشنامه «آن مرد آمد» به نویسندگی «ماهور منصوری فرد» اشاره کرد و افزود: «مسافران ملکوت» به نویسندگی «علیرضا کمالی نیا و کاظم داداشی» کتاب دیگری است که توسط این اداره کل به چاپ رسیده و به زندگی شهید «محمدعلی رسولی» می پردازد.

وی همچنین گفت: «ملکوت کلمات» دیوان اشعار حجت‌الاسلام اکبری حمیدی شامل اشعار آئینی و دفاع مقدس از دیگر کتاب‌های است که توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز به چاپ رسیده است.

امام‌زادگان با اشاره به انتشار کتاب «یوسف دهم»، گفت: هر ساله جشنواره ادبی یوسف برگزار و داستان‌های منتخب برگزیدگان این جشنواره در قالب یک کتاب منتشر می‌شود. گردآوردندگان این کتاب نیز «عباس عابدی ساوجی» و «فرشید امامزادگان» هستند.

معاون ادبی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز گفت: کتاب «موازنه قدرت میان ایران و عربستان و قدرت‌های فرامنطقه‌ای» به نویسندگی «عبدالله فرخی» عنوان پانزدهمین کتابی است که از ابتدای سال تاکنون توسط این اداره کل به چاپ رسیده است.

امام‌زادگان در بخش دیگری به انتشار 10 عنوان کتاب صوتی مجموعه (آن مرد آمد) اشاره کرد و گفت: هر کتاب صوتی مربوط به یک شهید از استان البرز است.

در مجموعه کتاب صوتی آن مرد آمد می‌توانید به گوشه‌هایی از زندگی «شهید حسین میررضی»، «شهید ابراهیم خانی»، «شهید جعفر محمدی»، «شهید نبی‌الله کمالی دهقان»، «شهید رضا پناهی»، «شهید جلیل میری»، «شهید سعید عالیانی»، «شهید علی اکبر کمالی روستا»، «شهید ابراهیم منصوری فرد» و «شهید محمدعلی صمدی» گوش دهید.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها