پنجشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
تاریخ ایران در خیابان‌های تهران روایت می‌شود

در آستانه سالروز اشغال ایران توسط متفقین، پوسترهای پویش کتابخوانی «هیس‌طوری» ویژه دهه هشتادی‌ها رونمایی و در سطح شهر تهران بر بیلبوردهای مناطق پر رفت‌وآمد نصب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پویش کتابخوانی «هیس‌طوری» که این‌روزها اختتامیه خود را با برپایی اردویی گفت‌وگومحور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌کند، پوسترهای خود را در بیلبوردهای شهری پایتخت به نمایش گذاشت.

این پویش پنج پوستر با موضوعات تاریخی‌استعماری را طراحی و در آستانه سالروز اشغال ایران توسط متفقین منتشر کرده است که این‌روزها بیلبوردهای پایتخت‌ را به خود اختصاص داده و رنگ «هیس‌طوری» به تن و جان شهر کشیده است.

هر یک از این پوسترها دریچه‌ای به قلب تاریخ استعمار می‌گشاید و گوشه‌ای از آن را بیان می‌کند. عناوین انتخاب‌شده در طراحی این پوسترها عبارت‌اند از: «پیمان سعدآباد، شد هرچه بادا باد»، «دشت ناامید ایران، توی خاک افغانستان»، «رأی بریتانیا: محمدرضا پهلوی» و «موریس».

پای همه پوسترها با جمله «این یه صفحه از تاریخه... اما صداشو در نیار» امضا شده است و تعریفی از اهداف پویش «هیس‌طوری» دارد.

یادآوری می‌شود، پویش کتابخوانی «هیس‌طوری» شهریورماه همزمان با سالروز اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضاخان با پشت سر گذاشتن مجموعه‌برنامه‌هایی به کار خود پایان می‌دهد و نفرات برگزیده را معرفی می‌کند. «هیس‌طوری» که یک پویش سراسری حول مطالعه و کنش‌گری، پیرامون ۱۵ جلد کتاب «سرگذشت استعمار» نوشته مهدی میرکیایی است، کار خود را از آبان ۱۴۰۱ آغاز کرد و روند برگزاری آن تا پایان تیرماه ۱۴۰۲ ادامه داشت. هدف اصلی این پویش به بهانه مطالعه ۱۵ جلد کتاب «سرگذشت استعمار» این بود که بچه‌ها با مفهوم مهم و بنیادین ذیل عرصه دشمن‌شناسی و مطالعه تاریخ با عنوان استعمار که از غرب برخاسته است، آشنا شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها