جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۸
آیین اختتامیه دوره آموزشی قاصدک برگزار می‌شود

آیین اختتامیه نخستین دوره متمرکز و حضوری آموزش شعر و داستان کودک و نوجوان با عنوان «قاصدک» عصر امروز جمعه(۲۳ تیرماه ۱۴۰۲) در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) جمکران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ آیین اختتامیه نخستین دوره متمرکز و حضوری آموزش شعر و داستان کودک و نوجوان با عنوان «قاصدک» عصر امروز جمعه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۶ با حضور  یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، مسعود معینی پور، معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، فرهاد فلاح، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جمعی از نویسندگان، ناشران، تصویرگران، اهالی قلم استان قم و هنرجویان دوره آموزشی قاصدک در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) جمکران برگزار می‌شود.
 
در این آیین خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از محمود پوروهاب، پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان تجلیل می‌کند.
 
نخستین دوره متمرکز و حضوری آموزش شعر و داستان کودک و نوجوان با عنوان «قاصدک» با هدف آموزش شاعران و نویسندگان این حوزه از ۲۱ تیر  ماه در شهر مقدس قم آغاز شده و امروز ۲۳ تیر ۱۴۰۲ به کار خود پایان می‌دهد.
 
این دوره در سه مرحله مقدماتی، پیشرفته و تخصصی برنامه‌ریزی شده که دوره مقدماتی با حضور نزدیک به ۱۰۰ نفر چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲ در قم برگزار شد و امروز به کار خود پایان می‌دهد. از دوره مقدماتی ۴۰ تا ۵۰ نفر در دوره تخصصی حضور خواهند یافت و تا پایان سال جاری، دوره‌های تخصصی و پیشرفته نیز برگزار می‌شود.
 
اساس آموزش در نخستین دوره متمرکز و حضوری آموزش شعر و داستان کودک و نوجوان به‌صورت کارگاهی است و مدرسان علاوه بر ارائه اطلاعات و مباحث تئوری، با آموزش‌های عملی، شرکت‌کنندگان را با مبانی و اصول قلم زدن در حوزه کودک و نوجوان آشنا می‌کنند. 
 
محسن هجری، افسانه موسوی گرمارودی، سید سعید هاشمی، علی باباجانی، مریم زندی، محمود پوروهاب، حمیدرضا داداشی، عباس قدیر محسنی، خدیجه یوسفی، سیداحمد میرزاده و کبری بابایی مربیان و مدرسان کارگاه‌های آموزشی قاصدک بودند.
 
علاقه‌مندان برای حضور در این آیین می‌توانند در روز و ساعت تعیین شده به سالن وصال مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) جمکران در شهر مقدس قم مراجعه کنند. همچنین این برنامه به صورت زنده از شبکه تلویزیونی اینترنتی کتاب به آدرس ketab.tv پخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها