دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۰
«هفته هنر علوی» در شیراز برگزار می‌شود

فارس- دانشگاه هنر شیراز، به‌مناسبت فرارسیدن عیدغدیر خم، ویژه‌برنامه‌ «هفته‌ هنر علوی» را برگزار خواهد کرد.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شیراز، موسی عربی معاون دانشگاه هنر و دبیر اجرایی هفته‌ی هنر علوی، ظهر دوشنبه ۱۲ تیرماه جاری در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر، توضیح داد: ویژه‌برنامه‌ هفته‌ هنر علوی، در امتداد برگزاری جشنواره‌ ملی تجسم غدیر «جشنواره‌ هنرهای تجسمی با موضوع غدیر خم» که فراخوان آن از اردیبهشت‌ماه منتشر شده و مهلت ارسال آثار به آن تا یکم شهریورماه تمدید شده است؛ ازسوی دانشگاه هنر شیراز برگزار خواهد شد.

وی افزود: این برنامه که ویژه‌ هنرمندان و دانشجویان هنر سراسر کشور ترتیب یافته است، در روزهای ۱۳ تا ۱۵ تیرماه هرروز از صبح تا بعدازظهر (از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۹) در دانشگاه هنر شیراز (واقع در چهارراه ادبیات) برگزار خواهد شد.

معاون اداری‌مالی دانشگاه هنر ادامه داد: دانشگاه هنر شیراز با هدف تبیین و نهادینه‌سازی فرهنگ والای غدیر اقدام به برگزاری جشنواره‌ هنرهای تجسمی با موضوع غدیرخم نموده و این جشنواره را در رشته‌‌های طراحی پوستر، تایپوگرافی(حروف‌نگاری)، تصویرسازی، خوشنویسی، کارتون و نقاشی با حضور داوران برجسته کشوری ترتیب داده است.

وی گفت: در طول این سه روز ویژه‌برنامه‌ هفته‌ هنر علوی، کارگاه‌های تخصصی در شش‌رشته‌ اعلام‌شده با حضور اساتید و هنرمندان برجسته‌ کشور، به‌منظور تولید آثار فاخر هنری بامحوریت غدیر و فرهنگ علوی برگزار خواهد شد و دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف کشور، در این کارگاه‌ها ضمن آموزش و یادگیری، اقدام به تولید اثر خواهند کرد.

به‌گفته‌ دبیر اجرایی هفته‌ هنر علوی، در حاشیه‌ این رویداد نیز، نمایشگاه نقاشی غدیر با همکاری حوزه‌ هنری استان فارس برپا خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها