دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
ایران و هویت ایرانی در اندیشه‌های حکیمانه فردوسی در شاهنامه

کتاب «ایران و هویت ایرانی؛ در اندیشه‌های حکیمانه فردوسی در شاهنامه» به کوشش محمدنقی تسکین‌دوست نگاهی به بحث هویت ایرانی در شاهنامه دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشر زیارت کتاب «ایران و هویت ایرانی در اندیشه‌های حکیمانه فردوسی در شاهنامه» به کوشش محمدنقی تسکین‌دوست را منتشر کرد. 
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «ایران سرزمین و مهد پرورش ما و پدران ماست. آباء و اجداد ما در آن زاده شده‌اند و در میان اقلیمی  که با دستان و تلاش‌های خود آباد کرده بودند زندگی بالنده و علاقه‌ای را به وجود آورده بودند و فرزندان آنان روی همین سرزمین زندگی پاکیزه‌ای را سپری می‌کنند و در حوادث و وقایع تاریخی و طبیعی آن قرار گرفتند و سکان زندگی خود را محکم نگه داشتند تا جامعه و کرامتی را که در طول تحولات زندگی به دست آورده‌اند، در مسیر غلط و خطرناکی منحرف نشود و زحمات چند هزار ساله تمدن‌سازی گذشتگان ما از دست نرود و در اختیار بیگانگان و دشمنان – در کمین نشسته این ملت بزرگ- قرار نگیرد. 

تمدن ناشی و محصول زحمات و تلاش‌های مادی و معنوی یک ملت است که در طول تحولات تاریخی آن مردم خود را نشان می‌دهد و به طور معمول دیده می‌شود و اثبات هم شده است که هر ملتی دستاوردهای خود را پاس می‌دارد و مراقب است تا تلف نشده یا به دست دیگران از بین نرود یا در تمدنی دیگر نیست و نابود نشود.»

نشر زیارت کتاب «ایران و هویت ایرانی در اندیشه‌های حکیمانه فردوسی در شاهنامه» به کوشش محمدنقی تسکین‌دوست را در 524 صفحه منتشر کرد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها