یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
اجرای پروژه‌های هنری با موضوع فرش دست‌باف ایران

معاونت پژوهشی و هنری فرهنگستان هنر و شرکت فرش آستان قدس رضوی تفاهم‌نامه همكاری امضا کردند.

به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این تفاهم‌نامه همکاری میان منیژه کنگرانی، معاون پژوهشی و هنری فرهنگستان هنر و حمید کارگر، مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی منعقد شد.
امضای این تفاهم‌نامه به‌منظور ایجاد و توسعه همکاری‌های آموزشی، فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی، به‌ویژه در حوزه فرش دست‌باف و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین در اعتلای فرش ایران صورت گرفت.
مشارکت در اجرای پروژه‌های پژوهشی و هنری با موضوع فرش دست‌باف ایران، برگزاری همایش‌ها، سخنرانی‌های علمی و نمایشگاه‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، تدوين و تأليف کتاب مشترک، حمایت از عناوين و محورهای پژوهشی و مطالعاتی مرتبط با فرش ایرانی، ارائه دستاوردهای فرهنگی و هنری و پژوهشی مرتبط در نمايشگاه‌ها و همايش‌های مرتبط و بهره‌مندشدن طرفین از امکانات مشترک یکدیگر همچون توان فکری و تجربی و پژوهشی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی، فضای فیزیکی و فضاهای تحقیقاتی از جمله مفادی است که در این تفاهم‌نامه آمده است.
این تفاهم‌نامه در هشت ماده، به‌مدت دو سال، اجراشدنی و تمدیدپذیر است.
شایان ذکر است اعضای کمیته فرش فرهنگستان هنر را تورج ژوله، سیدجلال‌الدین بصام، عبدالمجید شریف‌زاده، حمید کارگر، مهدی کشاورز افشار، مجید نیکویی، سیدمحمد ویسیان و حسین یاوری تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها