شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹
نسخه صوتی کتاب‌های «زائران کوهستان مه‌آلود» و «بانوی اعتدال بهاران» منتشر شد

انتشارات کتاب نیستان نسخه صوتی کتاب‌های «زائران کوهستان مه‌آلود» نوشته محمدرضا بایرامی و «بانوی اعتدال بهاران» به قلم امیرحسین مدرس را عرضه کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «زائران کوهستان مه‌آلود» نوشته محمدرضا بایرامی، داستانی با محوریت سفری به کوهستانی رازآمیز در روستایی است که هر ساله با مراسم مذهبی سنتی خود، بسیاری را از گوشه‌و‌کنار کشور به سویش می‌کشد تا نفسی یا شاید دیداری تازه کنند؛ اما در این مسیر مسایل و مشکلاتی گریبان مسافران داستان را می‌گیرد تا با به‌جا‌آوردن رسم رفاقت و دوستی و خطر کردن برای یکدیگر، حکمت‌هایی از زندگی را با خود به ارمغان ببرند.

زائران کوهستان مه آلود با استفاده از تم سفر برای خلق اثر داستانی و حضور فراز و فرودهای داستانی بسیار که در کشاکش سفر برای حاضران در آن شکل می‌پذیرد و رازآمیز شدن بستر داستانی به افزایش جذابیت داستان بسیار کمک کرده است.

نسخه صوتی این‌کتاب با صدای پیمان قریب‌پناه با مدت پنج ساعت و ۴۱ دقیقه و قیمت ۷۵ هزار تومان عرضه شده است.

«بانوی اعتدال بهاران» دیگر کتاب صوتی نشر نیستان، مجموعه‌ای از شعرهای معاصر ایرانی سروده امیرحسین مدرس شامل غزل و شعر سپید و شعر نیمایی با صدای شاعر است که به مدت یک ساعت و ۱۸ دقیقه با قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر شده است.

در معرفی این کتاب آمده است: «می‌دانیم که شعر فارسی عرصه‌های گوناگونی را درنوردیده است. در طول قرن‌ها هر کسی از ظن خود یار شعر شده است و بر گمان خود تعریفی از شعر به‌دست داده است. حضور شعر در همه عرصه‌ها از رزم و بزم گرفته تا مدرسه و مسجد و خانقاه و دیر و مجلس وعظ، همه و همه گویای این مطلب است که شعر، بی‌محابا، زمان، مکان و جغرافیا را درنوردیده و در هفت‌اقلیم جان و جهان به دلبری پرداخته است. آمیختگی شعر با فرهنگ مردم و اندیشه‌های اجتماعی، این هنر را زبان گویای جوامع بشری ساخته است؛ بدان‌گونه که هیچ جامعه‌ای از این زبان بارز، برای انتقال اندیشه‌هایش بی‌نیاز نبوده است. گاهی شعری انقلابی به پا کرده است و گاه انقلابی، شعری پویا را سامان داده است.»
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها