دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
نام 2 پژوهشگر دانشگاه کردستان در بین پژوهشگران پراستناد ایران قرار گرفت

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به گزارش پایگاه استنادی علوم و فناوری جهان اسلام گفت: طبق این گزارش در بازه زمانی ۱۰ ساله (۱۳۹۹-۱۳۹۰)، جمال محمدی و داوود جمینی از اساتید این دانشگاه، در بین پژوهشگران پر استناد ایران قرار گرفتند.

حامد قادرزاده به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، اظهار کرد: ۳۳۳ پژوهشگر پر استناد توسط مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام(ISC) در بازه زمانی ۱۰ ساله(۱۳۹۹-۱۳۹۰) انتخاب شدند که ۲ پژوهشگر از دانشگاه کردستان را نیز شامل می‌شود.

وی ادامه داد: این موسسه به طور سالانه با اتکا به منابع اطلاعاتی و پایگاه‌های داده خود اقدام به شناسایی پژوهشگران پر استناد علوم انسانی، علوم اجتماعی و هنر می‌کند که در ۱۶ حوزه موضوعی علوم انسانی و اجتماعی و هنر دسته‌بندی شده‌اند.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اساتید برتر این دانشگاه افزود: جمال محمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان در حوزه موضوعی علوم اجتماعی و با ‌۳۲۱ مورد استناد در لیست پژوهشگران پراستناد کشور قرار گرفته است.

قادرزاده اضافه کرد: همچنین داوود جمینی نیز عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان در حوزه موضوعی علوم جغرافیایی با ۱۵۴ مورد استناد در این لیست قرار گرفته است.

وی با اشاره به معیار انتخاب پژوهشگران برتر یادآوری کرد: معیار انتخاب پژوهشگران در این فهرست، تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آنها است کە بر این اساس دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه اصفهان و دانشگاه تربیت مدرس به ترتیب دارای بیشترین تعداد پژوهشگر هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها