دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱
200 عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در مازندارن منتشر می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از برنامه‌ریزی برای انتشار 200 عنوان کتاب جدید در سال جاری خبرداد.

سردار عبدالله ملکی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب و قرآن ساری در گفت و گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ساری اظهار کرد:  سالانه برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح باید 60 عنوان کتاب منتشر و عرضه کنیم و با توجه به توانمندی‌هایی که در استان وجود دارد اگرچه از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستیم اما بیشتر از 60 عنوان کتاب در سال تولید کردیم.

وی با اشاره به اینکه در سال 1400 حدود 93عنوان کتاب منتشر کردیم و در سال گذشته 120 عنوان کتاب منتشر شد، افزود: با افزایش قیمت چاپ مواجه هستیم اما آثار را تدوین کرده‌ایم و در مرحله چاپ قرار دارند، تعداد محدودی منتشر کردیم و برای افزایش تیراژ، به دنبال منابع مالی هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه از ابتدای تشکیل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در مازندران تاکنون 570 عنوان کتاب منتشر کردیم، گفت: آثار در حوزه در حوزه دفاع مقدس، با موضوعات رمان، شعر، تاریخ شفاهی، خاطرات، موضوعات مرتبط با شهدا و خانواده شهدا، عملکرد نهادها و سازمان‌ها است.

این مسئول با اشاره به اینکه 18 اداره کل در جنگ تحمیلی نقش داشتند، تصریح کرد: در حال نگارش نقش 10 یگان نظامی هستیم که مازندران معین آنها بود و همچنین نگارش کتاب‌هایی درباره یگان‌های سپاه و گردان‌ها، نقش روحانیت، بسیجیان، ارتشیان، جهاد سازندگی و آموزش و پرورش در دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد و تلاش ما بر انتشار 200 کتاب در سال جدید است.

ملکی با بیان اینکه نویسندگان حوزه دفاع مقدس در مازندران مظلوم واقع شده‌اند، ادامه داد: انرژی بسیار خوبی در سطح مازندران در این زمینه وجود دارد و شرمنده نویسندگان حوزه دفاع مقدس هستیم که نتوانسته‌ایم خدمت مناسبی به آنها ارائه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت تولید محتوا برای نسل جوان و نوجوان، خاطرنشان کرد: تلاش داریم بر مبنای منابعی که داریم آثاری تولید شود که این نسل را جذب کنیم و ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و پایداری برای آنها تبیین شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با تاکید بر نقش مهم رزمندگان مازندرانی در دفاع مقدس، یادآور شد: برای قدردانی و نمایاندن تلاش‌های رزمندگان مازندرانی در عرصه دفاع مقدس، همه رزمندگان و خانواده بزرگ ایثارگران، نهادهای فرهنگی و نظامی باید وارد میدان شوند، مازندران ظرفیت‌های بکری در حوزه  دفاع مقدس دارد و همه باید بسیج شویم تا ثبت خاطرات و کتاب‌های خوبی در این حوزه داشته باشیم.

به گزارش ایبنا، نمایشگاه کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی مازندران از صبح یکشنبه 27 فروردین در مجتمع نمایشگاهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ساری آغاز به کار کرد و تا 31 فروردین ادامه دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت 10تا 14 و عصرها از ساعت 16 تا 21 از نمایشگاه بازدید کنند.
 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها