دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
هفتمین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت برگزار می‌شود

هفتمین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت با محوریت کتاب «خاطرات احمد احمد» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی تهران کتاب «خاطرات احمد احمد» را به عنوان موضوع هفتمین مسابقه مجازی کتابخوانی هشت بهشت معرفی کرد.

این کتاب نوشته محسن کاظمی برای هفتمین مسابقه مجازی کتابخوانی هشت بهشت از دور سوم مسابقات برای دانشجویان علاقه‌مند کتابخوانی انتخاب شده است. کتاب «خاطرات احمد احمد»، خاطرات تلخ و شیرینی است از کسانی که برای رسیدن به فجر، بهایی سنگین پرداخته و البته از مدعیانی که در نیمه راه تغییر جهت دادند. کار نگارش این کتاب که ۴ سال به‌طول انجامید، با مصاحبه‌های طولانی مدت احمد احمد، در تابستان ۷۶ آغاز شد.

احمد احمد از مبارزان در دوره پهلوی دوم است. به‌علت نوع مبارزاتش با گروه‌های مبارز بسیار همکاری و فعالیت داشته و به سبب آن چندین بار دستگیر، شکنجه و زندانی شده است. وی در آخرین برخورد با مأموران ساواک از ناحیه پا تیر خورد و مصدوم و معلول شد.

«خاطرات احمد احمد» در ۹ بخش و با موضوعاتی مانند دوران کودکی و اوضاع خانوادگی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه، آشنایی با اندیشه حضرت امام خمینی (ره)، عضویت در انجمن ضدبهائیت، فعالیت در حزب ملل اسلامی، دوران دستگیری و زندان قزل قلعه و شکنجه‌های مرگبار، ازدواج و دستگیری مجدد، ارتباط با شهید اندرزگو و درگیری با ساواک، دوران انقلاب و تظاهرات مردمی و آزادی، جنگ تحمیلی و حضور در جبهه نوشته و تنظیم شده است.

دانشجویان علاقه‌مند مسابقات کتابخوانی باید برای شرکت در مسابقه به سایت باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران مراجعه کنند.

آزمون این مسابقه، در آخرین جمعه بهمن‌ماه، ۲۸ بهمن‌ماه 1401 از ساعت ۹ تا ۲۴ به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و به دانشجویان برگزیده این مسابقه جوایز ۵ میلیون ریالی اهدا می شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها