دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
نخستین شماره ماهنامه موسیقی کودک و نوجوان «ملودی» منتشر شد

نخستین شماره ماهنامه موسیقی کودک و نوجوان «ملودی»، با موضوع آشنایی کودکان و وجوانان با هنرمندان و پیشکسوتان عرصه موسیقی کشور و همچنین با رویکرد آشنایی با مفاهیم عمومی موسیقی به کودکان از امروز روی پیشخوان کیوسک‌های مطبوعاتی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فرهاد قربانی، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه ملودی با بیان این مطلب گفت: این نشریه برای گروه‌ سنی 7 تا 12 سال به 2 زبان فاسی و فرانسه منتشر می‌شود که انتشار چنین نشریه‌ای با رویکرد موسیقی برای کوک و نوجوانان، برای نخستین بار درکشور صورت می‌گیرد.

وی افزود: در انتشار ماهنامه ملودی تلاش شده در بخش فارسی، در زمینه معرفی و آشنایی بیشتر کودکان و نجوانان با هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی و در بخش فرانسه نیز معرفی فرهنگ و تاریخ موسیقی ایران همچنین آشنایی با سازهای ایرانی تلاش کرده‌ایم در قالبی متفاوت، الگوی جدیدی برای انتشار نشریات کودک ارائه دهیم.

قربانی اظهار داشت: این شماره از ماهنامه ملودی شامل داستان‌های متنوع، گفت‌وگو با هنرمندان نوجوان، مصاحبه با سازندگان آلات موسیقی، نت‌های ساده موسیقی، بازی و سرگرمی است.

شورای سردبیری این ماهنامه را مجتبی قربانی و فرهاد قربانی برعهده دارند و تصویرسازی این شماره ماهنامه بر عهده افسانه مهدیان‌فر، انسیه هادی و مریم لطفی‌زاده است. مدیر هنری «ملودی» ملیحه انبری و طراح لوگوی این ماهنامه مریم لطفی‌زاده است.

نخستین شماره ماهنامه ملودی (دی‌ماه 1401) در 64 صفحه و با قیمت 70 هزار تومان در فروشگاه‌های کتاب توزیع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها