جمعه ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
چهارمین همایش ملی سواد رسانه‌ای با موضوع اخبار جعلی برگزار می‌شود

رئیس «چهارمین همایش ملی سواد رسانه‌ای» از برگزاری این همایش در روز چهارشنبه ۲۸ دی در مجموعه باغ زیبا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) «چهارمین همایش ملی سواد رسانه‌ای» با موضوع اخبار جعلی چهارشنبه ۲۸ دی ماه امسال با حضور متخصصان، صاحب‌نظران و کنشگران سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.

حامد حاجی ملامیرزایی رئیس «چهارمین همایش ملی سواد رسانه‌ای» گفت: در این همایش، از میان بیش از ۶۰ مقاله رسیده به دبیرخانه چهارمین همایش ملی سواد رسانه‌ای، ۱۴ مقاله برگزیده و داوری شده توسط کمیته علمی همایش در حوزه‌های مختلف مرتبط با تکنیک‌های شناسایی و مقابله با اخبار جعلی، در قالب ۴ پانل تخصصی ارائه می‌شود.

به گفته وی، موضوع اخبار جعلی و نحوه شناسایی و مقابله با آن، از مأموریت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که بر اساس ابلاغیه‌های شورای عالی فضای مجازی به این دستگاه محول شده است.

رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همایش‌های ۲ سالانه ملی سواد رسانه‌ای را تا کنون با موضوع‌های «مسئولیت اجتماعی، نظام خانواده و حکمرانی» برگزار کرده و در دوره چهارم این سلسله همایش‌ها، موضوع اخبار جعلی را مورد توجه قرار داده است.

حاجی ملامیرزایی از همه پژوهشگران، صاحب‌نظران، فعالان و علاقمندان به حوزه سواد رسانه‌ای دعوت کرد تا در این همایش که در مجموعه باغ زیبا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود به صورت آنلاین حضور بهم رسانند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این همایش می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی آن به نشانی www.milconf.ir مراجعه کنند و از طریق کانال مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی در سایت آپارات به نشانی apparat.com/itdmc در چهارمین همایش ملی سواد رسانه‌ای ایران شرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها