یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
اختصاص 15 هزار منبع کتابی و غیرکتابی به پویش «کتاب در حرکت»

پویش «کتاب در حرکت» همزمان با 30 امین دوره هفته کتاب در سال جاری آغاز شده است و در سال جاری حدود 15 هزار منبع کتابی و غیر کتابی به پویش «کتاب در حرکت» اختصاص داده شد.ه است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معاونت کتابخانه ملی ایران با اعلام استقبال علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی از طرح پویش «کتاب در حرکت» که همزمان با‌ سی‌‌امین دوره هفته کتاب در محل کتابخانه ملی ایران و برخی مراکز فرهنگی و دانشگاهی کشور برگزار شد، از درخواست برخی مراکز فرهنگی و دانشگاهی برای تداوم این پویش کتابخوانی در طول سال خبر داد.

طرح پویش «کتاب در حرکت» از آبان سال 1399 و همزمان با هفته کتاب کار خود را آغاز کرد که به دلیل استقبال از این پویش، برگزاری آن تاکنون ادامه داشته است. کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران در فعالیت مشترکی که در 30 امین دوره هفته کتاب با سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران داشته است؛ خواستار تداوم این پویش در طول سال؛ به‌ویژه در طول سال تحصیلی به صورت دو ماه یک‌بار شد.

هدف از برگزاری پویش «کتاب در حرکت» دسترسی آسان هموطنان در نقاط مختلف کشور به منابع کتابی مورد نیاز است. هموطنان در تهران و مراکز استانی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران می‌توانند کتاب‌های مازاد خود را به کتابخانه ملّی اهدا کنند. پس از تطابق منابع دریافتی با موجودی کتابخانه ملّی، آن دسته از منابع که مورد نیاز کتابخانه است برای نگهداری دائمی به مخازن سازمان ارسال و مازاد آن ازطریق اهدای مجدد ،وارد چرخه اطلاع‌رسانی  می‌شود.تکمیل مجموعه مخازن کتابخانه ملّی ایران و دسترسی مردم به کتاب‌های اهدایی و ایجاد فرصت مطالعه برای هموطنان در سراسر کشور، ازجمله نتایج پویش «کتاب در حرکت» است.

 پویش «کتاب در حرکت» همزمان با 30 امین دوره هفته کتاب در سال جاری آغاز شد و علاوه بر کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه‌های تهران، این پویش در دانشگاه کردستان، دانشگاه آزاد اسلامی در شهر ساری، دبستان نبوت و دبیرستان ماندگار البرز،‌ کتابخانه شاهد هادی نقی‌پور در روستایی در مازندران برگزار شد.

این پویش همچنین در میان کودکان ساکن در منطقه کوره‌های آجر‌پزی جنوب تهران اجرا شد.  البته علاوه بر دانشگاه‌ها این پویش در یک مجتمع مسکونی با 427 خانوار در منطقه 22 تهران نیز برگزار شد. امسال حدود 15 هزار منبع کتابی و غیر کتابی به پویش «کتاب در حرکت» اختصاص داده شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها