دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵
«عصرانه داستان نویسان رضوی» در مشهد برگزار می شود

مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: اولین نشست عصرانه داستان نویسان رضوی در فروشگاه مرکزی کتاب به‌نشر میزبان حضور علاقه‌مندان به ادبیات داستانی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مشهد،  حسین سعیدی هدف از برگزاری دور جدید سلسله نشست‌های عصرانه داستان نویسان رضوی را شناسایی، آموزش، حمایت از جوانان با استعداد علاقه‌مند به نویسندگی و تقویت جریان داستان نویسی دینی در محورهای معارف اسلامی، زیارت، سنت و سیره اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: علیرضا مهرداد نویسنده، منتقد و کارشناس ادبی دبیر علمی «نشست‌های عصرانه داستان نویسی رضوی» را بر عهده دارد و به نقد و بررسی آثار و آموزش داستان نویسان می‌پردازد. هم چنین در این جلسات مهدی سیم مدیر تولید به‌نشر، نویسنده و دکترای ادبیات هم حضور دارد.

سعیدی با اشاره به اینکه جلسات عصرانه داستان نویسان رضوی به صورت کارگاهی و طرح داستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: حضور در این دوره آموزشی رایگان است. افراد می‌توانند برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر به شماره ۰۹۰۲۷۶۵۲۰۰۸پیام ارسال کنند.

وی با اشاره به سابقه برگزاری نشست‌های «عصرانه داستان نویسان رضوی» اظهار کرد: نشست‌های عصرانه داستان نویسان رضوی از دی ماه سال  1396به صورت مستمر هر سه شنبه در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی در مشهد برگزار می‌شد. سعید تشکری، نویسنده و مدرس ادبیات داستانی و دراماتیک و عضو کانون جهانی منتقدان ITCA، در بیش از 100 جلسه، آموزش، نقد و بررسی آثار نویسندگان نوقلم با محوریت امام رضا(ع) را برعهده داشت.

مدیرعامل انتشارات به‌نشر تصریح کرد: انتشار کتاب «به صرف عصرانه» اولین اثر منتشر شده نویسندگان نوقلم عصرانه داستان نویسان رضوی بود که به باور سعید تشکری «داستان‌های برگزیده «به صرف عصرانه» با دقت میلی‌متری انتخاب شده‌اند که می‌توان نام «داستان» را بر روی آنها گذاشت و می‌توانند از خودشان دفاع کنند.

 اولین نشست عصرانه داستان نویسان رضوی سه‌شنبه با ۱۲ اردیبهشت ساعت ۱۷ در فروشگاه مرکزی کتاب به‌نشر میزبان حضور علاقه‌مندان به ادبیات داستانی خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها