پنجشنبه ۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴
«در تابلوهایم اسب سوار ندارد» به کتابفروشی‌ها رسید

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از چاپ کتاب مجموعه اشعار فردین صادق ایوبی هنرمند نام آشنای کردستانی با عنوان «درتابلوهایم اسب سوار ندارد» خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، «امین مرادی» رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه های جمعی استان در فضای مجازی اظهار کرد: در ادامه فعالیت محوری حوزه هنری استان کردستان که حمایت از تولید آثار در بخش های مختلف هنری است، مجموعه اشعار فردین صادق ایوبی به همت حوزه هنری این استان چاپ و عرضه شده است.

وی ادامه داد: کتاب شعر «در تابلوهایم اسب سوار ندارد» مجموعه اشعار فردین صادق ایوبی است که در کتابی 187 صحفه‌ای و به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان چاپ و عرضه شده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان عنوان کرد: در این مجموعه که ازسوی نشر پرهیب منتشر شده است، کار صحفه آرایی اثر به همت آری عبدی انجام شده و طراحی جلد هم اثر هنرمند کاوه خداکرمی است.

وی بیان کرد: در این اثر هنری در مجموع بالغ بر 150 قطعه شعر به سبک شعر نو یا نیمایی به زبان فارسی جمع‌آوری شده و از ابتدای هفته جاری در کتاب‌فروشی‌های معتبر استان کردستان با قیمت 80 هزار تومان عرضه شده است.

مرادی با اشاره به سیاست تولیدمحوری در حوزه هنری استان کردستان، افزود: تلاش می‌کنیم در بخش‌های مختلف هنری زمینه برای چاپ و تولید آثار فاخر هنری فراهم شود و این اثر نیز مورد حمایت قرار گرفته و خوشبختانه امروز به چاپ رسیده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون حوزه هنری استان کردستان چندین اثر فاخر را تولید و عرضه کرده است، گفت: انتشار آلبوم موسیقی، چاپ کتاب، تولید فیلم کوتاه و ... ازجمله فعالیت‌ها و اقدامات شاخص حوزه هنری با هدف حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این استان به شمار می‌رود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان برگزاری رویدادهای شاخص و محوری استانی و ملی در بخش‌های مختلف را از دیگر فعالیت‌های این نهاد عنوان کرد و یادآور شد: به دلیل همراهی و اعتماد هنرمندان حوزه هنری استان کردستان در طول سال فعالیت‌های مختلفی را در دستور کار قرار می‌دهد و خوشبختانه این فعالیت‌ها در میان استقبال خوب مردمی هم برگزار می‌شوند.

کتاب در تابلوهایم اسب سوار ندارد اثر استاد فردین صادق ایوبی هنرمند نقاش و نویسنده کردستانی که سال‌ها سابقه تدریس در مدارس و دانشگاه‌های استان کردستان را نیز دارد در کتاب‌فروشی‌های این استان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

فردین صادق ایوبی نقاش، شاعر، نویسنده و هنرمند معروف ایرانی که در سال ۱۳۳۱ خورشیدی، در شهر سنندج متولد شد. پس از پایان دوران متوسطه، وارد دانشسرای هنر شد و پس از فارغ‌التحصیلی، به‌طور حرفه‌ای به نقاشی روی آورد و در سایه‌ جدیت، پشتکار و تمرین مداوم، به جمع بزرگان نقاشی ایران پیوست.

برگزاری بیش از ۴۰ نمایشگاه انفرادی و جمعی در عرصه‌های داخلی و خارجی، نقاش برگزیده‌ فستیوال بین‌المللی نقاشان جهان (۱۹۹۷ میلادی، دهلی نو، هندوستان)، نقاش برگزیده‌ سومین نمایشگاه دوسالانه‌ نقاشان ایران ازجمله مهمترین فعالیت‌های وی به شمار می‌رود.

استاد صادق‌ایوبی همچنین نویسنده‌ بیش از ۵۰ مقاله‌ فرهنگی است که در نشریات کشوری و محلی به‌ چاپ رسیده‌اند. این استاد برجسته کردستانی سال ۱۴۰۰ موفق به اخذ مدرک درجه یک هنری (دکترا) شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها