شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
ارائه خدمات مرجع مجازی در ۲۴ کتابخانه‌ عمومی استان قم

سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم از ارائه خدمات مرجع مجازی در همه کتابخانه‌های عمومی استان و همچنین اضافه شدن اشتراک چند پایگاه اطلاعاتی جدید به این خدمات خبر داد.

سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، از ارائه خدمات مرجع مجازی در همه کتابخانه‌های عمومی استان و همچنین اضافه شدن اشتراک چند پایگاه اطلاعاتی جدید به این خدمات خبر داد و گفت: پروژه خدمات مرجع مجازی در استان قم، نخستین‌بار درسال ۱۳۹۹ و با دو کتابخانه به صورت آزمایشی آغاز شد و خوشحالیم که با استقبال پژوهشگران، امروز خدمات مرجع مجازی در هر ۲۴ کتابخانه استان ارائه می‌شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در ادامه افزود: علاوه بر پایگاه‌های اطلاعاتی ایران‌نمایه، مگاپیپیر و ایرانداک، اشتراک پایگاه اطلاعاتی سیویلیکا نیز به‌صورت آزمایشی در پنج کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای قم، شهدای نوبهار، علامه امینی‌(ره)، ملاصدرا کهک و آیت‌الله خامنه‌ای جعفریه آماده استفاده است.

عمرانی همچنین اضافه کرد: سه پایگاه اطلاعاتی مگ‌ایران، نورمگز و علم‌نت نیز که بنابه درخواست بسیاری از کاربران، از امروز به خدمات مرجع مجازی کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای قم اضافه شده و پژوهشگران و دانشجویان برای دریافت منابع از این پایگاه‌ها می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی از این کتابخانه منابع خود را دریافت کنند.

وی در پایان گفت: پژوهشگران می‌توانند برای استفاده از خدمات مرجع مجازی از طریق ایمیل، پرسش از کتابدار در پرتال کتابخانه‌های عمومی و ارسال فرم درخواست منبع، منابع درخواستی خود را از کتابخانه‌های عمومی دریافت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها