پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
محمدعلی مجاهدی «دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آیینی» شد

همزمان با آیین پایانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر محمدعلی مجاهدی طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان «دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آیینی» منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، همزمان با آیین پایانی «شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر» که عصر امروز چهارشنبه (چهارم اسفند ماه 1400) برگزار و برگزیدگان و شایستگان تقدیر آن معرفی شدند، بر اساس حکمی از سوی محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محمدعلی مجاهدی به عنوان «دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آیینی» منصوب شد.

در متن این حکم آمده است:

«شاعر گرامی و استاد ارجمند

 جناب آقای محمدعلی مجاهدی

 ادبیات با الهام از روح انقلابی امامان هدایت (ع) و نیز مکتب سرخ عاشورا، عزت و رفعت می‌یابد و روح را در آسمان معرفت به پرواز درمی‌آورد. جاذبه شعر آیینی، که از منابع ادبی و پر مایه قدسی همچون قرآن، نهج‌البلاغه، نهج‌الفصاحه و سخنان نغز اهل بیت (ع) سرچشمه می‌گیرد باعث شده تا این نوع از ادبیات، یکی از عوامل مهم تربیتی و انتقال دهنده ارزش‌ها به نسل‌های گوناگون باشد. شاعر آیینی باورمندانه و پرتلاش به آنچه در جامعه رخ می‌دهد می‌نگرد و تلاش می‌کند زیبایی‌ها را زیباتر از آنچه هست به آرایه‌های کلام زینت ‌بخشد و در برابر کژی‌ها انذار دهد.

 نظر به پیشینه و اهمیت شعر آیینی و ضرورت مراقبت از این میراث کهن و فرهنگی، جناب‌عالی که به حمدالله از پیشکسوتان و بزرگان این عرصه هستید، به عنوان «دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آیینی» منصوب می‌شوید.

محمدمهدی اسماعیلی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها