شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
تاکید رئیس جمهوری بر کار جدی فرهنگی در قم/ با حضور وزیر فرهنگ کارگروه زیارت تشکیل شود

همزمان با سیزدهمین سفر استانی دولت مردمی به قم، رئیس جمهور در شورای اداری این استان اولین مساله در استان قم را مسایل فرهنگی عنوان و از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست ضمن انجام کارهای جدی فرهنگی در این استان نسبت به تشکیل کارگروه زیارت با حضور مسئولان استانی اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با سیزدهمین سفر استانی دولت مردمی به استان قم در انتهای این سفر پنجشنبه شب شورای اداری استان به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و اعضای دولت و‌ مسئولان استانی تشکیل شد.
 
در این جلسه رئیس جمهور ضمن تاکید بر تلاش برای انجام کارها و فعالیت‌های فرهنگی با محوریت و هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: خود اهالی محترم ، مسئولان اثرگذار دولت در این رابطه وظیفه دارند.
 
آیت‌الله رئیسی خطاب به مسئولان دولتی هم تاکید کرد: آقای استاندار هم کارگروه‌هایی را از مسئولان مربوطه فرهنگی فعال و چنانچه پشتیبانی‌های لازم دارد انجام شود. رئیس قوه مجریه در عین حال تصریح کرد: این مجموعه در واقع ارزشمند باید نسبت به مسائل فرهنگی قم بتواند کار را دنبال کرده و اطمینان بخش باشد.
 
وی اضافه کرد:  از آنجائیکه این مجموعه (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) را توانمند دیدم این کار جدی را به آنها می سپارم اطمینان دارم این مجموعه می تواند دراین رابطه کارجدی کند و موفق هم خواهد شد.
 
تاکید به تشکیل کارگروه زیارت با حضور وزیر فرهنگ
 
آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور صحن مطهر و‌ منور حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیه در شهر قم ، گفت : اینجا دومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در ایران اسلامی است که این شهر را به قطب گردشگری مذهبی و زیارتی تبدیل کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: به همین سبب جمعیت بسیاری به این شهر در حال تردد هستند از طرفی نیز قم با ۱۷ استان کشور ارتباط دارد که به خاطر همین مسئله باید نسبت به مسئله گردشگری به صورت عام و خاص و البته گردشگری سلامت هم اقدام لازم صورت پذیرد.
 
رئیس جمهور از محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد خواست تا با هماهنگی بخش‌های گردشگری و استاندار قم کارگروه زیارت را تشکیل داده و با بخش‌های مسئول در استان کار جدی صورت پذیرد.
 
آیت‌الله رئیسی از وزیر فرهنگ خواست در دولت، کار جدی در این رابطه کرده و هر مشکلی در این رابطه وجود دارد در این کارگروه که جایگاه قانونی دارد بررسی شده و اگر کاری لازم است در دولت انجام شود منتقل شود تا پیگیری صورت پذیرد.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در قالب سیزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم روز گذشته (پنج شنبه10دی‌ماه) وارد قم شد.
 
در جریان بازدیدها، دیدارها و جلسات روز نخست سفر رئیس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به قم ، تصمیمات و اعتبارات مهمی برای کاهش مشکلات قم در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و عمرانی در نظر گرفته شد.
 
دیدار با مراجع تقلید و برخی علمای قم و شرکت در نشست خبری از برنامه‌های اعلام شده دومین روز حضور رئیس جمهور به قم است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها