یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
کتاب نابغه جوان مقاومت روی پله دوم

چاپ دوم کتاب «ماه کامل»؛ روایت زندگی سردار شهید مرتضی حسین‌پور (حسین قمی) به قلم شهلا پناهی لادنی از سوی انتشارات شهید کاظمی راهی بازار نشر شد.  

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، شهید مرتضی حسین‌پور متولد آبان‌ماه سال 1364 در گیلان است. سال‌های کودکی و نوجوانی خود را به‌همراه خانواده در جوار کریمه اهل‌بیت سپری کرد و همین امر باعث ارادت خاص شهید حسین‌پور به ساحت مقدس حضرت معصومه (س) شد.
 
شهید حسین قمی، دانش‌آموخته‌ دانشگاه امام حسین (ع) است که پس از طی دوره افسری وارد عرصه جذب، آموزش و سازماندهی نیرو‌های جبهه مقاومت اسلامی شد. اخلاص، ‌ایمان، هوش و نبوغ ‌ایشان باعث شد که از همان ابتدای امر بنابر تشخیص فرماندهان، مسئولیت کار در محور‌های شمال غرب و جنوب کشور را برعهده بگیرد و این شروعی بود برای 11 سال کار مداوم با نیرو‌های جبهه مقاومت که بعد‌ها در عراق، سوریه و... نمود پیدا کرد.
 
شهید حسین قمی در طی دوران جنگ و رویارویی مردم سوریه و عراق با گروه‌های تکفیری و داعش به‌همراه سایر همرزمانش با فرماندهی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در بیش از 100 عملیات با عناوین مسئول محور، مسئول اطلاعات، فرمانده اطلاعات و فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون حضور موفق داشت که عموم فرماندهان ارشد جبهه مقاومت اسلامی اعم از ایرانی، سوری، لبنانی، عراقی و روس به نبوغ نظامی و مدیریت چشمگیر نیرو‌هایش در زمان بحران اذعان دارند.
 
این شهید در شانزدهم مرداد سال 1396 در منطقه عملیاتی تنف در مرز مشترک سوریه و عراق در کسوت فرماندهی عملیات قرارگاه حیدریون حین پاسخ به حمله سنگین داعش به مقر‌های تحت فرماندهی‌اش پس از ساعت‌ها مقاومت ضمن پس زدن دشمن، حفظ موقعیت مقر و نجات جان بیش از 100 نفر از نیرو‌های تحت امرش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید مرتضی حسین‌پور از فرماندهان جوان و نخبه سپهبد شهید حاج ‌قاسم سلیمانی بود که به روایت یکی از نزدیکانش، وقتی خبر شهادتش را به سردار سلیمانی داده بودند، ‌ایشان با تأسف فراوان گفته بود: «حسین سرمایه سپاه بود، و‌ای کاش من بجای حسین شهید می‌شدم.»
 
سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برای ادای احترام به مقام شهید و تکریم خانواده عزیزش در مراسم چهلم شهید مرتضی حسین‌پور ( حسین قمی) شرکت کرد و در جمع خانواده شهید گفت: «رسالت حسین قمی تا امروز گمنامی بود و رسالت ما از امروز معرفی حسین قمی به جامعه است.» شهید سلیمانی در ادامه این دیدار در سخنرانی مراسم چهلم شهید که مهمانان زیادی از داخل و فرماندهان جبهه مقاومت در آن حضور داشتند، ضمن اشاره به شاخصه‌های منحصر به‌فرد شهید حسین قمی گفت: «یکی از ویژگی‌های این شهید آن بود که در بحران و سختی که شخصیت افراد بیشتر نمایان می‌شود، قوی بود. انسان یک ظرفیتی دارد. در یک جایی دیگر نمی‌کشد. اما شهید قمی هر چه بحران سخت‌تر می‌شد، شجاعت، قدرت آتش و اداره بحرانش بیشتر می‌شد. هجمه و فشار دشمن هیچ اثری بر او نداشت.»
 
در کتاب «ماه کامل» علاوه بر آشنایی با سیره رفتاری و شخصیت شهید مرتضی حسین‌پور، می‌توانید در مناطق مختلف عملیاتی سوریه و عراق حرکت کنید. طعم تلخ محاصره حرم حضرت زینب در دمشق( سوریه) و حرمین امامین عسگریین در سامرا( عراق) را حس کنید و روز‌های سخت درگیری با دشمن تکفیری و داعش در مناطق مختلف این دو کشور را مرور کنید و با ضرب قدم‌های استوار مدافعان حرم شیرینی پیروزی در عملیات‌های مختلف در خاک عراق و سوریه را بچشید.
 
چاپ دوم کتاب «ماه کامل»؛ روایت زندگی مجاهد شهید سردار مرتضی حسین‌پور(حسین قمی) در قطع رقعی و 608 صفحه از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.
 
علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت انتشارات شهید کاظمی (https://nashreshahidkazemi.ir/) یا من و کتاب (manvaketab.ir) و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را دریافت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها