پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
ویژه برنامه «نمایش خلاق» در آذربایجان‌غربی برگزار شد

ویژه برنامه «نمایش خلاق» از سری برنامه‌های طرح «کتابخانه تابستانه» در آذربایجان‌غربی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در آذربایجان‌غربی، ویژه برنامه «نمایش خلاق» از سری برنامه‌های طرح «کتابخانه تابستانه» با حضور شادی پاکزاد، مدرس تکنیک‌های بازیگری و نمایش خلاق و مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و سایر علاقه‌مندان به همت این اداره کل و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهاباد در بستر فضای مجازی برگزار شد.

در ابتدای برنامه، نمایش خلاق با بازی ثریا پسوه‌ای، نارین فرجی، فرزاد جوانمردی و شادی پاکزاد با موضوع بیماری کرونا اجرا شد.

شادی پاکزاد، مدرس تکنیک‌های بازیگری و نمایش خلاق  مفهوم، ویژگی‌ها و شیوه‌های مختلف نمایش خلاق و تئاتر عروسکی را تشریح کرد و گفت: نمایش خلاق نوعی تقلید از زندگی و بداهه‌سازی است؛ زندگی پر از واقعیت‌های نمایشی است و نمایش خلاق هنر خلق یک واقعیت است.  هنرهای نمایشی تأثیر مستقیم در زندگی کودکان دارد و آموزش‌‌هایی مانند نظم و انضباط، مهارت‌های اجتماعی، روحیه کار تیمی را به کودکان می‌آموزد.

این مدرس اظهار کرد: بازیگری مانند تمامی هنرها ابزارهای مورد نیاز خود را می‌طلبد؛ تخیل، زبان بدن، فن بیان و حواس 5گانه را از ابزارهای مورد نیاز یک بازیگر هستند.  اجرای نمایش خلاق با بازی کودکان و نوجوانان حاضر در برنامه و گفت‌وگوی صمیمی با مدرس، بخش‌هایی از برنامه بود.
 
در ادامه با طرح سؤال «ابزارهای یک بازیگر کدام‌ها هستند؟ » مسابقه چهارگزینه‌ای همراه با جوایز نقدی برگزار شد که علاقه‌مندان با ارسال پاسخ به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ در این مسابقه شرکت کردند و دومین دوره ویژه برنامه‌های فرهنگی- ترویجی طرح «کتابخانه تابستانه» با هدف ترویج کتابخوانی و غنی‌سازی اوقات فراغت در طول تابستان سال ۱۴۰۰ و در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.

یادآوری می‌شود؛ علاقه‌مندان برای شرکت در این طرح می‌توانند با ارسال عدد ۱ برای کودکان، ۲ برای نوجوانان و ۳ برای بزرگسالان به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ به‌صورت رایگان در این طرح ثبت نام و شرکت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها