دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
راه‌اندازی سایت فروش کتاب‌های کودک با مشارکت کتاب‌فروشان محلی

محمدتقی حق‌بین از راه‌اندازی سایت فروش کتاب‌های کودک و نوجوان با مشارکت کتاب‌فروشان خبر داد و گفت که در این طرح تلاش شده است از ظرفیت و پتانسیل کتاب‌فروشی‌های محلی برای عرضه کتاب‌ استفاده شود.

محمدتقی حق‌بین، عضو هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به اقدامات و برنامه‌های این انجمن در حوزه توسعه ویترین کتاب‌فروشی‌های کودک و نوجوان، گفت: از جمله اهداف و برنامه‌هایی که هیات مدیره انجمن دنبال م‌کند این است که تلاش کند کتاب‌های کودک و نوجوان در کتاب‌فروشی‌های فعلی ویترین ویژه و مخصوصی داشته باشند زیرا اکنون بخش کمی از کتاب‌فروشی‌ها به این بخش اختصاص دارد.
 
وی در این زمینه ادامه داد: انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در صدد این است که با راه‌اندازی یک سایت جامع و کامل با حضور ناشران کودک و نوجوان پل ارتباطی میان ناشران و کتاب‌فروشان شود تا آثار منتشر شده ناشران در همه کتاب‌فروشی‌ها فروخته شود.
 
حق‌بین افزود: حدود یکسال و نیم است که روی این سایت کار کرده‌ایم و بخش زیادی از مراحل خود را طی کرده است و 90 ناشر کودک و نوجوان تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند تا کتاب‌های خود را در این سایت قرار دهند.
 
وی با بیان اینکه به زودی مراسم رونمایی از این سایت با عنوان (لیبرنو) برگزار خواهد شد، گفت:  ویژگی خاص این سایت در این است که برای اکثریت کتاب‌فروشی فعلی در سراسر کشور صفحات ویژه و مخصوص ایجاد کرده تا خریداران به این سمت سوق بدهند که از شهر خودشان و کتاب‌فروشی محل خودشان به دنبال کتاب‌هایشان باشند.
 
حق‌بین تاکید کرد: با رونق این سایت و فعالیت‌های آن کتابفروش به مرور زمان وقتی شاهد حضور مراجعه‌کننده و مشتری حوزه کودک و نوجوان می‌شود بخشی از فروشگاه خود را به کتاب کودک اختصاص می‌دهد و این همان هدفی است که در این طرح به دنبال آن هستیم.
 
وی با بیان اینکه در این سایت برای اینکه جامعه نشر کتاب کودک هم از این قافله عقب نباشد ناشر کودک را به صورت مستقیم به کتاب‌فروش وصل می‌کنیم، توضیح داد: بسیاری از کتاب‌فروشی‌ها به دنبال آثار خوب کودک و نوجوان هستند و زمانی که این سایت فعال شود آن‌ها نیز به مرور متوجه می‌شوند که کتاب مورد نیاز خود را از کدام ناشر بگیرند.
 
حق‌بین یادآور شد: در این وضعیت بین ناشر و کتاب‌فروش هم اتفاق تجاری رخ می‌دهد و زمانی که این زنجیره کامل شود در ادامه فروشگاه‌های زنجیره‌ای کودک و نوجوان به نوعی عدالت توسعه ویترین کتاب‌های کودک و نوجوان نیز در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور را ایجاد می‌‌شود.
 
وی همچنین از تشویق مردم به خرید از کتاب‌فروشی‌های محلی را دیگر مزایای این سایت دانست و گفت: مردم باید با کتاب‌فروشی‌های محله خود ارتباط داشته باشند و ضروری است که راه‌های حفظ و تقویت این ارتباط به روز شود تا مردم از این مراکز فرهنگی محلی دور نشوند.
 
حق‌بین در پایان صحبت‌های خود درباره وضعیت کنونی سایت لیبرنو نیز توضیح داد: اکنون در حال بارگذاری کتاب‌ها و اطلاعات هستیم و درصددیم تا باگ‌ها را شناسایی کنیم همچنین نوع قرارداد و روال کار ناشر و کتاب‌فروش را نیز در دست بررسی داریم تا بعد از رونمایی با کمترین ایراد و مشکل در حین اجرا روبرو شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها