یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
جهت‌گیری زندگی، یک راه درمانی مطمئن

مترجم کتاب «جهت‌گیری زندگی» گفت: افراد در برهه‌های مختلف زندگی‌شان با مسائل و سوالات مختلف و مهمی روبه‌رو می‌شوند که پاسخ دادن به آن‌ها مستلزم توجه به جنبه‌های مختلفی از زندگی است. این اثر کمک خوبی برای آن‌ها خواهد بود.

شیوا جمشیدی؛ مترجم کتاب «جهت‌گیری زندگی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره این اثر بیان کرد: این کتاب به زبانی ساده نوشته و به‌ شکلی جذاب تصویرپردازی شده تا مخاطب را با 6 مفهوم مهم یا جهت‌گیری کلی زندگی آشنا کند که می‌توانند بنا به شرایط خاص زندگی هر فردی، درپیش گرفته شوند. این مفاهیم یا همان جهت‌گیری‌ها عبارتند از «شادمانی»، «قدرت»، «کنترل»، «مسئولیت‌پذیری»، «موفقیت» و «روابط خوب».
 
وی افزود: چون افراد در برهه‌های مختلف زندگی‌شان با مسائل و سوالات مختلف و مهمی روبه‌رو می‌شوند که پرداختن به آن‌ها یا پاسخ دادن به آن‌ها مستلزم توجه به جنبه‌های مختلفی از زندگی است، به همین دلیل تصمیم گرفتم این کتاب را ترجمه کنم که به‌عنوان یک اثر جذاب و آسان‌فهم در دسترس مخاطب عام باشد تا شاید بتواند با بهره‌گیری از محتوای آن پی ببرد در حال حاضر و با توجه به شرایط کنونی زندگی‌اش، تمرکز بر کدام مفهوم یا جهت‌گیری می‌تواند برایش مفید باشد.  
 
به گفته این مترجم، کتاب «جهت‌گیری زندگی» برای مخاطب عام نوشته شده که برای فهم موضوعات درج شده در کتاب نیازمند دانش پیشین یا زمینه‌ای نیست. علاوه بر این، درمانگران و مشاوران نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند؛ به‌ویژه آن دسته از درمانگران و مشاورانی که در حیطه «تئوری انتخاب/واقعیت‌درمانی» فعالیت دارند. «کتاب راهنمای جهت‌گیری زندگی» نیز همراه با این کتاب چاپ شده که مشخصا برای استفاده درمانگران/مشاوران در کار با مراجعان است.
 

 
جمشیدی در ادامه با اشاره به عمومی‌سازی دانش، گفت: نویسنده کتاب خانم «ایی پِری گود» یک سخنران، نویسنده و مربی بین‌المللی است که تقریبا در تمام آثارش تلاش کرده با استفاده از زبانی ساده، مفاهیم علمی را به‌شکل کاربردی و کاملا قابل‌فهم برای مخاطب ارائه دهد. به‌علاوه، اکثر کتاب‌های وی به‌شکل جذابی توسط همسرش که یک انیماتور مشهور بین‌المللی است، تصویرپردازی شده‌اند و همین ویژگی باعث افزایش جذابیت آثار وی شده است.
 
وی بیان کرد: برخی مفاهیم روان‌شناختی به‌گونه‌ای هستند که اگر بتوان آن‌ها را به زبانی ساده، قابل‌فهم و جذاب به افراد آموزش داد، می‌توانند اثرات مثبت چشمگیری بر کیفیت زندگی داشته باشند. البته توجه به این نکته خیلی مهم است که در حین ساده‌سازی آموزش، اصل موضوع از دست نرود یا تحریفی در آن رخ ندهد. لذا افرادی می‌توانند چنین کار مهمی انجام دهند که بر موضوعِ موردنظر تسلط کامل داشته باشند و در زمینه موردنظر مجرب باشند. با توجه به سابقه نویسنده، این نکته در مورد وی کاملا صادق است. لذا به‌نظر می‌رسد این کتاب بتواند در زمینه ارائه آموزش ساده و کاربردی برخی مفاهیم علمی و مهم به مخاطبان عام برای ارتقاء کیفیت زندگی آن‌ها مثمرثمر باشد.
 
کتاب «جهت‌گیری زندگی» از سوی انتشارات ارجمند راهی بازار کتاب شده است.    

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها