شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
دلایل پاول در جدایی از غول کتابفروشی/ استقلال از آمازون مثل ترک سیگار است

کتابفروشی مشهور شهر پورتلند ایالت اورگان آمریکا اعلام کرده از این پس دیگر با فروشگاه‌های آنلاین آمازون همکاری نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، کتابفروشی مشهور شهر پورتلند ایالت اورگان آمریکا اعلام کرده از این پس دیگر با فروشگاه‌های آنلاین آمازون همکاری نخواهد کرد. کتابفروشی پاول یکی از مشهورترین و معتبرترین کتابفروشی‌های مستقل آمریکا در مرکز شهر پورتلند توسط خانواده پاول تاسیس شده است و حالا توسط امیلی پاول آخرین عضو این خانواده اداره می‌شود.
 
امیلی پاول مدیر کنون شرکت و کتابفروشی پاول در نامه‌ای خطاب به مشتری‌ها گفته است که دیگر کتابهایش را در آمازون نخواهد فروخت چون این شرکت حقوق کتابفروشی‌های مستقل کشور را رعایت نمی‌کند. وی در این نامه نوشت: آمازون موجب تخریب و نابودی کتابفروشان مستقل می‌شود و ما می‌خواهیم با این غول کتابفروشی مبارزه کنیم.
 
وی در این نامه آورده است: ما می‌دانیم آمازون و فروشگاه‌هایش تبدیل به تنها انتخاب مردم شده است ولی ما می‌خواهیم هویت خود را در مقابل این زنجیره کتابفروشی حفظ کنیم.
 

کتابفروشی پاول در سال 1971 تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین کتابفروشی‌های مستقل در آمریکا و جهان محسوب می‌شود. پاول در مصاحبه‌ای پیش از این گفته بود که این شرکت از سال‌ها پیش این تصمیم را گرفته بود.
 
پاول در اظهارنظری جالب درباره همکاری سال‌های گذشته خود با آمازون گفته است: قطع همکاری با آمازون مثل ترک سیگار است که باید قبل از مشکلات جدی آن را ترک کرد. این کار سختی‌های خود را دارد ولی هر کتابفروشی مستقلی باید یک روز این کار را انجام دهد.
 
هنوز واکنشی از سوی مسئولان آمازون نسبت به این تصمیم کتابفروشی معتبر پاول نشان داده نشده است. در دوران شیوع ویروس کرونا بسیاری از کتابفروشان مستقل برای رساندن کتاب‌های خود به مشتری‌ها مجبور به استفاده از سرویس‌های حمل و نقل آمازون شده بودند.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها