چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
صالحی برای شرکت در برنامه یادروز حافظ وارد شیراز شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به شیراز، از ترسیم نقشه راه فرهنگی استان فارس با امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای شرکت در آئین روز بزرگداشت حافظ دقایقی پیش وارد شیراز شد، در بدو ورود به فرودگاه این شهر به خبرنگاران، گفت: در آستانه یادروز حافظ قرار داریم که نه تنها افتخار شیراز و فارس و ایران است بلکه فخر انسان و جهان است و توانسته با نگاه بلند در قالب نقد، اندیشه خود را ارایه کند.

صالحی ادامه داد: در این سفر افزون بر شرکت در مراسم بزرگداشت حافظ، تفاهمنامه‌ای برای گسترش فضاهای فرهنگی طی دوره‌ای ۲ ساله با استانداری فارس امضا خواهد شد.

وی این تفاهمنامه را ایجاد فرصتی برای نقشه راه فرهنگی استان در دوسال آینده ارزیابی کرد و گفت: گفت‌وگوهایی نیز با اصحاب فرهنگ و هنر استان شکل خواهد گرفت و در قالب سفری به شهرستان مرودشت با اهالی فرهنگ و هنر این خطه به تبادل نظر می‌پردازیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیدار با ۲ تن از فرهنگوران پیشکسوت شیراز خبر داد و افزود: این دیدارها کمک می‌کند که فضای فرهنگی استان مورد توجه قرار گیرد و نکات مشترک مطرح شود.

صالحی ابراز امیدواری کرد در طول سفر خود به استان فارس و شیراز فرصت‌ها و برنامه‌های جدیدی برای استان با نگاه به آینده دوساله پدیدی بیاید.

در نخستین روز از سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شیراز، صالحی پس از ورود به این شهر، در قطعه شهدای دارالرحمه حضور یافت و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از دیدار با تولیت آستان احمدی و محمدی (ص) و آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز و حضور در شورای فرهنگ عمومی، تفاهم نامه ای با استانداری فارس امضا خواهد کرد.

صالحی در ادامه این سفر صبح فردا پنج‌شنبه ١٨ مهرماه جاری  پس از دیدار با کارکنان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دیدار استاد فقیری خواهد رفت سپس با هنرمندان، فرهنگوران و اهالی رسانه‏، رؤسای شهرستان‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، رؤسای انجمن‌های فرهنگی، هنری و دیدار با هنرمند پیشکسوت استاد علی اصغر تجویدی از برنامه‌های اعلامی می‌باشد که برای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش‌بینی شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح روز جمعه ١٩ مهرماه نیز با عزیمت به شهرستان مرودشت، در جمع اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان حضور پیدا می‌کند و پس از حضور در منزل پدر شهید خبرنگار این شهرستان (شهید مصیب درستکار) برای حضور در آیین بزرگداشت سالروز حافظ به شیراز باز می‌گردد.

ویژه برنامه‌های یادروز حافظ از 19 مهرماه با برپایی نمایشگاه آثار نگارگری با موضوع حافظ در محوطه تالار حافظ ساعت 15 آغاز سپس با حضور محمد معتمدی، خواننده موسیقی سنتی از ساعت 19 در آرامگاه لسان الغیب ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که سلسله نشست‌های علمی یادروز حافظ از ساعت 8 صبح 20 مهرماه با حضور استادان و حافظ پژوهان در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس آغاز خواهد شد.

همچنین به مناسبت یادروز حافظ نمایشگاه گروهی استادان انجمن خوشنویسان ایران شعبه فارس با عنوان «مژده وصال» و موضوع اشعار حافظ ساعت 19 روز 20 مهرماه در نگارخانه مهستان آغاز به کار می‌کند.

نگارخانه مانی هم به مناسبت یادروز حافظ میزبان آثار هنرمندان خوشنویس، نقاش، عکاس نگارگر و... است که 20 تا 25 مهرماه برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها