جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
نمایشگاه کتاب عمان آغاز به کار کرد

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب عمان افتتاح شد. جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه با عرضه 400 عنوان حضور پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بر اساس تفاهم‌نامه با نمایشگاه کتاب عمان، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در غرفه‌ای به مساحت 27 مترمربع حضور یافته است.

400 عنوان کتاب و سی دی درزمینهٔ‌های مختلف ازجمله ایران‌شناسی، هنر، ادبیات کلاسیک و معاصر، کودک و نوجوان، ادبیات دفاع مقدس در غرفه ایران به نمایش گذاشته شده است.

بعد از مراسم افتتاحیه نمایشگاه وزیر گردشگری و وزیر اطلاع‌رسانی عمان از غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران بازدید کردند.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب بروشور و کاتالوگ، دعوت از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه برای حضور در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی نشر ایران، معرفی طرح «گرنت» به‌منظور تسهیل در امر فروش کتاب‌های ایرانی، عرضه بروشور نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع‌رسانی کتاب در عرصه بین‌المللی، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی ازجمله اهداف و فعالیت‌هایی است که در مدت حضور ایران در این نمایشگاه دنبال می‌شود.

استان «بُرَیمی» یکی از استان‌های کشور پادشاهی عمان مهمان ویژه این  دوره از نمایشگاه است که برنامه‌های فرهنگی از قبیل نشست، سخنرانی و موسیقی را تدارک دیده است.

هدایت الله بهبودی نویسنده کتاب‌های « شرح اسم» و «الف لام خمینی» نیز با حمایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

همچنین بر اساس این گزارش، قادر آشنا، قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ظهر روز 2 اسفند در محل غرفه ایران در نمایشگاه کتاب عمان، با جاسم احمد البوعینین، مدیر نمایشگاه کتاب دوحه دیدار کرد.
 

البوعینین در این دیدار از حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتاب دوحه و حضور فعال ایران در این نمایشگاه تشکر و ابراز امیدواری کرد که قطر حضور فعال‌تری درسی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران داشته باشد.

آشنا نیز برای حضور ناشران بیشتری از کشور قطر در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران تأکید کرد.

در این دیدار طرفین برای چاپ کتاب‌های دوکشورو ارتباط بیشتر فرهنگی در حوزه انتشار ادبیات معاصر، شعر و ترجمه کتاب به زبان‌های مقصد تأکید داشتند.

همچنین در حاشیه حضور ایران در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب عمان، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران صبح روز 2 اسفند از مرکز اسناد ملی عمان بازدید کرد.

جمعه البوسعیدی، جانشین رئیس سازمان ملی اسناد عمان در این دیدار به گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور تأکید کرد.

در این دیدار رسول جعفریان، حجت‌الاسلام محمدعلی مهدوی‌راد، هدایت‌الله بهبودی و سیدعلی موسوی و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درمسقط حضور داشتند.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب عمان تا 12 اسفند در مسقط دایر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها