چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
تجمیع کتاب‌های قاچاق کشف شده در یک انبار

محمود آموزگار، با اشاره به انتقال همه کتاب‌های قاچاق به یک انبار هزار متری در اطراف تهران، از اتمام شمارش و دسته‌بندی کتاب‌ها تا دو هفته دیگر خبر داد.

محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اشاره به انتقال کتاب‌های قاچاق به یک انبار بیان کرد: همه کتاب‌های قاچاق که  طی یک ماه گذشته از انبار‌ها و کتاب‌فروشی‌‌های تهران کشف شده  به این انبار هزار متری منتقل شده است.
 
وی  درباره سرنوشت کتاب‌های قاچاق که در انبار شریف‌آباد تهران منتقل شده، ادامه داد: کتاب‌ها به‌صورت فله‌ای به انبار منتقل شده و با استخدام چند نیرو‌ی انسانی در‌حال شمارش و دسته‌بندی است و سرنوشت نهایی این کتاب‌ها از سوی قاضی تعیین خواهد شد.
 
آموزگار درباره امکان انتقال کتاب‌ها به دست ناشران اصلی برای عرضه در کتاب‌ فروشی‌ها مجاز گفت: با توجه به اینکه کتاب‌های قاچاق بدون در نظر گرفتن حق مولف و ناشر منتشر شده باید تاکید کنم که تصمیم درباره کتاب‌ها با قاضی پرونده است.
 
سرنوشت کتاب‌های قاچاق را قاضی روشن می‌کند
وی افزود: شاید قاضی صحبت‌های ذی‌نفعان از‌جمله ناشر و مولف را بشنود، اما قاعدتا رای نهایی با قاضی است.  
 
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران  بیان کرد: درباره سرنوشت کتاب‌‌ها باید به کتاب‌های ممنوعه و غیر‌مجاز نیز توجه کنیم. سرنوشت این‌ کتاب‌ها نیز از سوی قاضی تعیین خواهد شد.

وی همچنین از پایان شمارش و دسته‌بندی کتاب‌های قاچاق تا دو هفته دیگر خبر داد و گفت: بعد از شمارش و دسته‌بندی از مسئولان و خبرنگاران برای بازدید از این غرفه دعوت خواهد شد.

ویدئو منتشر شده از انبار مورد نظر که در شریف‌آباد واقع شده است را اینجا ببینید:مکاتبه با شورای شهر برای صدور مجوز نمایشگاه‌های خیابانی
آموزگار با اشاره به مکاتبه با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به اهمیت توجه به کتاب‌های قاچاق با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران برای برگزاری نمایشگاه‌های خیابانی و همچنین ایستگاه‌‌های مترو مکاتبه کرده‌‌ام.
 
وی ادامه داد: در این نامه درخواست کردیم تا درخواست‌های برگزاری نمایشگاه به اتحادیه واصل شود تا اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان برای برگزاری این نمایشگاه‌ها مجوز صادر کند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها