پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
شب «داریوش شایگان» و «معماری اصفهان» برگزار می‌شود

شب «داریوش شایگان و معماری اصفهان» جمعه (8 تیر1397) در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) شب داریوش شایگان و معماری اصفهان با سخنرانی محمدرضا حائری، علی دهباشی و نمایش فیلم مستند، جمعه (8 تیر1397) در اصفهان برگزار می‌شود.
 
نخستین شب از شب‌های بخارا در اصفهان  8خردادماه با عنوان «شب خیام و فیتزجرالد» با سخنرانی مسعود آلگونه از دانشگاه اصفهان با عنوان «فلسفه وجودی و دور منطقی» آغاز و با سخنرانی علی دهباشی از مجله بخارا و قرائت وی از آراء و عقاید عبدالحسین زرین‌کوب و داریوش شایگان ادامه یافت. در پایان نیز اهدای اثری در قالب کارت یادبود از «واژه-نقاش» ‌های افروز هوشنگ با پیام «خیام ارابه بر شهاب بسته، از شب گذشته و در صحرای سحر خیمه‌ برپا کرده است»، به کار خود پایان داد.
 
محمدرضاحائری، معمار، شهرساز و فارغ التحصیل دانشگاه ملی ایران است. در حال حاضر به عنوان مسئول کارگاه معماری معاصر ایران و سردبیر مجله اندیشه ایرانشهر مشغول به کار است. در پنج سال گذشته نتیجه فعالیت‌های او و همکارانش به ثبت قنات‌های کاشان به عنوان میراث جهانی کشاورزی در سازمان خوار و بار جهانی FAO در سال ۲۰۱۴ و کسب جایزه برای معاصرسازی بادگیرهای قشم در مسابقه بین‌المللی What Design Can Do در سال ۲۰۱۷ است. در دو دهه گذشته کوشش‌های حرفه‌ای حائری در برقراری ارتباط سالم و سازنده بین سرمایه‌های اجتماعی، فرهنگی و توسعه اقتصادی متمرکز است.
 
 

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این برنامه ساعت 17 جمعه (8تیرماه 1397) به اصفهان، سیتی سنتر، طبقه سوم، دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها