دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
​نخستین «پرواز کتاب» راهی تهران شد

نخستین «پرواز کتاب» شب گذشته (21 آبان‌ماه) با حضور عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر و محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ «پرواز کتاب»‌ عنوان طرحی است که با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، هواپیمایی «قشم‌ایر» و فرودگاه بین‌المللی بوشهر فعالیت‌هایش را  آغاز کرده است.

طرح «پرواز کتاب»‌ شب گذشته و با پرواز ساعت 21  بوشهر به تهران کار خود را آغاز کرد و طبق تفاهمنامه انجام شده قرار است که تمام پروازهایی که از مبدا بوشهر انجام می‌شود، مجهز به کتاب باشد.  در این پرواز عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر و محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل خانه کتاب، علی‌‌اصغر سیدآبادی، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی غیاثی ندوشن، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمیده ماحوزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر حضور داشتند.

در این طرح هواپیماهای شرکت «قشم‌ایر» به کتاب‌های حوزه‌های مختلف تجهیز شده‌اند تا مسافران در طول مدت پرواز بتوانند به مطالعه کتاب بپردازند. همچنین این امکان وجود دارد که مسافران در صورت تمایل کتاب را نزد خود نگه دارند؛ چراکه بعد از هر پرواز جای خالی کتاب‌ها، پُر خواهد شد.

نخستین پرواز کتابی کشور شب گذشته (21 آبان‌ماه) از بوشهر، پایتخت کتابی ایران راهی تهران، پایتخت سیاسی کشور شد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها