شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
چالش کتابخوانی محصول بی‌توجهی به صاحبان قلم است

سید رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اهالی قلم در واقع بنیان‌های توسعه فرهنگی هستند و اگر امروز با چالش کتابخوانی مواجه هستیم محصول بی‌توجهی به صاحبان قلم است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آیین اختتامیه ششمین همایش «اندیشه و قلم» ارتش در پاسخ به خبرنگار ایبنا درباره حضور در مجلس شورای اسلامی و پاسخ به نمایندگان مردم اظهار کرد: از اعتماد نمایندگان مجلس نسبت به دستگاه بزرگ فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می‌کنم. پاسخ نمایندگان پاسخ روشنی است که باید تلاش بیشتری برای توسعه فرهنگی کشور انجام شود. پیام مجلس این است که باید همه ظرفیت‌های لازم را برای توسعه و تعالی فرهنگ ملی به کار ببریم.
 
وی خطاب به اهالی قلم به مناسب روز قلم گفت: باید تکریم بیشتری نسبت به اهالی قلم داشته باشیم. اهالی قلم در واقع بنیان‌های توسعه فرهنگی هستند و اگر امروز با چالش کتابخوانی مواجه هستیم محصول بی‌توجهی به صاحبان قلم است. صاحبان قلم موتور محرک توسعه فرهنگی کشور هستند.                 
صالحی امیری درباره روز قلم اظهار کرد: قلم بستر توسعه و زیست فرهنگی در جامعه است. صاحبان قلم انسان‌های با فضیلتی هستند که به گردن جامعه حق دارند. زنجیره مولف، ناشر، چاپ، توزیع، کتابخانه و کتابخوانی را باید با هم داشته باشیم. اگر امروز کتابخوانی در جایگاه خود قرار ندارد در حوزه تالیف و قلم سرمایه‌گذاری لازم را انجام نداده‌ایم.  
 
وی افزود: به هر میزان به مولفان و صاحبان قلم توجه کنیم می‌توانیم برای توسعه و تعالی فرهنگی، قدم برداریم. ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار رسالت نظامی، رسالت فرهنگی را متقبل شده است؛ از این منظر، نگاه بر دو پایه توجه به اهداف نظامی و فرهنگی در سه دهه گذشته پاسخ داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها