سه‌شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۸
میدان‌داری شاعران زیر 30 سال در جشنواره شعر فجر

شاعران کم‌تر از 30 سال،‌ نوسروده‌های خود را در چهارمین محفل شعرخوانی دهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در حضور پیشکسوتانی مانند محمدعلی بهمنی، ساعد باقری و عباس براتی‌پور می‌خوانند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در ادامه سلسله محافل دهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، پایتخت کشور، میزبان جوانان شاعر کمتر از 30 سال است.
 
در این محفل که صرفاً به شعرخوانی جوانان زیر 30 سال اختصاص دارد، شاعران شناخته‌شده‌ای چون محمدعلی بهمنی، ساعد باقری، عباسعلی براتی‌پور، حمیدرضا شکارسری، بهروز یاسمی، سعید بیابانکی و علی داوودی نیز در این محفل حضور دارند و شاعران جوان، شعر خود را در حضور این شاعران خواهند خواند.
 
علاوه بر این شاعران، چند تن از اعضای هیأت علمی این جشنواره شامل اسماعیل امینی، جواد محقق، حسین آهی، علی‌محمد مؤدب، بیوک ملکی، مریم حسینی و محمدرضا تقی‌دخت در محفل شعرخوانی جوانان حاضر خواهند بود.
 
تاکنون سه محفل از محافل شعرخوانی دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در شهرهای قم، ری و ایلام برگزار شده و پس از تهران، نوبت به شاعران شمال‌غرب کشور خواهد رسید تا اشعار خود را شنبه در قالب پنجمین محفل جشنواره شعر فجر در ارومیه ارایه دهند.
 
همچنین برنامه‌های شعرخوانی شاعران جشنواره شعر فجر در لبنان به عنوان نخستین محفل برون‌مرزی این جشنواره، روز گذشته پایان یافت و شاعران ایرانی از این کشور عربی به جمهوری اسلامی ایران بازگشتند.
 
محفل شعر جوانان روز پنجشنبه (8 بهمن)، ساعت 14و 30 دقیقه در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان به شعر و ادبیات فارسی و به ویژه دوستداران شعر جوان آزاد است.
 
دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و به دبیری دکتر اسماعیل امینی برگزار می‌شود که آیین پایانی این جشنواره در اوایل اسفندماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها