یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷
راهیابی 152 عنوان كتاب به مرحله دوم جايزه كتاب سال

در مرحله مقدماتی داوری کتاب سال 3253 عنوان کتاب ارزیابی شد که از این میان تعداد 152 عنوان کتاب از 39 گروه تخصصی به مرحل دوم داوری راه پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، مجید غلامی‌جلیسه، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب با بیان این‌که جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از امسال به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، اظهار کرد: مراحل ثبت‌نام و داوری آثار از طریق سایت جایزه کتاب سال انجام می‌شود.

غلامی‌جلیسه به تفاوت سی و سومین دوره جایزه کتاب سال با دوره‌های پیشین اشاره کرد و افزود: در سی و سومین دوره، این امکان برای 470 نفر از داوران کتاب سال که از کارشناسان برجسته حوزه‌های گوناگون هستند، فراهم شده است تا کتاب‌های شایسته‌ورود به جایزه کتاب سال را به دبیرخانه پیشنهاد و معرفی کنند.  

وی ادامه داد: در سی و سومین دوره جایزه کتاب سال تلاش شد همه کتاب‌هایی که از شایستگی‌های لازم برخوردارند، امکان حضور در جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند.  

مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب با بیان این‌که تعداد 6690 عنوان کتاب در سامانه سی و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است، اظهار کرد: تا پایان هفدهم آذرماه تعداد 3253 عنوان در 39 گروه، داوری مقدماتی شد و از بین آنها 152 عنوان کتاب به مرحله دوم داوری راه پیدا کردند.

غلامی‌جلیسه آثار گروه‌هایی را که تاکنون داوری مقدماتی آنها انجام شده است، نام برد و گفت: گروه‌های زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، زبان عربی، آموزش و پرورش، ادیان دیگر، هنرهای نمایشی، موسیقی، روانشناسی، ریاضیات، اخلاق، نمایشنامه، دامپزشکی، مهندسی صنایع و مهندسی شیمی از جمله این گروه‌ها هستند.

به گفته مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب، فرایند داوری مرحله دوم جایزه کتاب سال در گروه‌هایی که داوری مقدماتی آنها انجام و برگزیدگان آنها مشخص شده است، به‌زودی آغاز می‌شود و انتظار می‌رود نتایج مرحله دوم داوری نیز تا نیمه دی‌ماه مشخص شود.

مراسم اختتامیه سی ‌و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران مانند هر سال در نوزدهم بهمن‌ماه، با معرفی برگزیدگان و کتاب‌‎های شایسته‌قدردانی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها