سه‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
«فلسفه تحول تاریخ» منتشر شد

کتاب «فلسفه تحول تاریخ» با موضوع روش استنباط عقلانیت تاریخی و تحول علوم انسانی بر اساس مقایسه و نقد سنت ابن خلدونی با بسط حکمت نو صدرایی به قلم دکترموسی نجفی و با پیشگفتاری از دکتر رضا دلاوری اردکانی روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، به تعبیر دکتر داوری نویسنده این کتاب قصد راهیابی به فهمی جدید ازتاریخ و بنای دانش تاریخی جدیدی با جوهر اسلامی را دارد. دکتر نجفی نویسنده این اثر نیز معتقد است این کتاب حاصل نوعی جمع بندی و تلاش علمی است که بعد از مطالعه در متن تاریخ، قوانین حاکم بر تاریخ، اصول تحولات اجتماعی، اندیشه سیاسی و تحقیق پیرامون حوزه تمئن اسلامی خواسته افق جدیدی را ولو به ابهام ترسیم کند. این پژوهش در چهار فصل و یک ضمیمه ارائه شده و با توجه به بین رشته‌ای بودن موضوع و گستردگی حوزه تحقیق به نوعی خاص مطالب را ارائه می‌دهد. به بیان دیگر نویسنده تلاش کرده تا بیش از پاسخگویی طرح مسئله داشته باشد، با این نگاه که این صورت مساله می‌تواند ما را به رسیدن به طلیعه نوعی « علم جدید اسلامی» برای شناخت تحولات دنیای اسلامی و نسبت هر یک از علوم با همدیگر و با ذات فرهنگ و جامعه اسلامی نزدیک کند. دکتر نجفی آثار فاخر دیگری را در حوزه تاریخ معاصر ایران منتشر کرده است که از جمله آنها می‌توان به انقلاب فرامدرن و تمدن اسلامی(موج چهارم بيداري اسلامي) و اندیشه تحریم و خودباروری اشاره کرد.

کتاب «فلسفه تحول تاریخ» در 324 صفحه با قیمت 17 هزار تومان از سوی انتشارات موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران به بازار نشر آمده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها