یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
دو رمان از همینگوی در شهر کتاب نقد می‌شوند

نشست نقد و بررسی رمان‌های «داشتن و نداشتن» و «آن سوی رودخانه، زیر درختان» در شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی شهر کتاب این نشست با حضور امیرعلی نجومیان، بلقیس سلیمانی، آراز بارسقیان و احمد کسایی‌پور برگزار می‌شود.

به تازگی دو رمان «داشتن و نداشتن» و «آن سوی رودخانه، زیر درختان» نوشته‌ ارنست همینگوی با ترجمه‌ احمد کسایی‌پور و به همت انتشارات هرمس منتشر شده است. داشتن و نداشتن نقطه‌ عطفی در میان آثار همینگوی است و تنها رمان اوست که بخش عمده‌ای از ماجرایش یک‌سره در خاک آمریکا می‌گذرد. این رمان فقط داستانی در زمینه‌ بی‌عدالتی‌های گسترده‌ اجتماعی و شکاف‌های عمیق طبقاتی جامعه‌ آمریکا نیست بلکه داستان فروپاشی معنوی و اخلاقی دنیای آن روزگار نیز هست.
 
رمان «آن سوی رودخانه، زیر درختان» نیز دارای همان مضامین اصلی آثار همینگوی است یعنی اندیشه‌ مرگ محتوم، تسلط مردانه بر خود، کوشش مداوم برای رویارویی با سرنوشت و برخورداری از زمان حال. همینگوی جایی گفته است که کار نویسنده معماری است نه دکوراسیون داخلی.
 
خواننده با خواندن این دو رمان با ساختار ارزشمند آثار همینگوی آشنا می‌شود.
 
نشست هفتگی شهر کتاب ساعت 16:30 روز سه‌شنبه 19 خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها