دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
داورپناه معاون فرهنگی ـ پژوهشی خانه كتاب ايران شد

افشین داورپناه طی حکمی از سوی مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل خانه کتاب ایران به عنوان «معاون پژوهشی ـ فرهنگی» منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در حکم مدیرعامل این موسسه برای افشین داور پناه آمده است: «نظر به سوابق درخشان جنابعالی و نیز شایستگی‌ها و توانمندی‌های علمی و حرفه‌ای‌تان به موجب این حکم به عنوان معاون فرهنگی منصوب می شوید.امیدوارم با عنایت حق و با توجه به سیاست‌های کلان فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در ارتقای کیفی این مجموعه ارزشمند فرهنگی و توسعه فعالیت‌های آن موفق باشید.»

گفتنی است افشین داورپناه که «مردم‌شناس» و عضو هیئت علمی و مدیر گروه «پژوهش هنر» پژوهشکده فرهنگ و هنر است پیش از این یک بار در جشنواره پژوهش سال، به عنوان پژوهشگر برتر در حوزه مطالعات مردم‌شناسی ایران برگزیده شده‌است. از او کتب و مقالات و پژوهش‌های متعددی در حوزه فرهنگ و هنر منتشر شده که از جمله می‌توان به آثاری چون کتب «کاربرد نمادها و نشانه‌های در فضاهای شهری»، «اتنوموزیکولوژی در ایرن» و«مبانی هنرهای تجسمی»، «طرح جامع تبلیغات محیطی کلانشهر تهران» و ... اشاره کرد.

او همچنین دارای پیشینه مدیریت رسانه‌ای و مطبوعاتی است و به عنوان یک فعال رسانه‌ای نقدهای فرهنگی اجتماعی از او در مطبوعات و خبرگزاری‌ها منتشر می‌شود.

با توجه به سوابق پژوهشی افشین داورپناه، تقویت رویکردهای پژوهشی در حوزه «کتاب‌شناسی»، «نقد»، «مطالعه»، «پایش سالانه امور مربوط به کتاب» و «پیمایش سالانه وضعیت کتابخوانی در کشور» از برنامه‌های معاونت فرهنگی و پژوهشی خانه کتاب ایران در دوره جدید خواهد بود. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها