یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۶
هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی 27 بهمن‌ماه  آغاز می‌شود

هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه دوشنبه 27 بهمن‌ماه آغاز به کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این جشنواره با حضور 12 قصه‌گوی خارجی و 59 قصه‌گوی برگزیده ایرانی شامل 31 قصه‌گوی اصلی، 1 برگزیده بخش فراگیر، 19 برگزیده قصه‌گویان کتاب‌خانه‌ای، 8 برگزیده جشنواره قصه‌گویی رضوی و 12 قصه‌گوی مطرح خارجی برگزار می‌شود.

قصه‌گویان مطرح خارجی از کشورهای کلمبیا، استرالیا، آمریکا، کانادا، اسکاتلند، فیلیپین، کنیا، برزیل، ارمنستان، لبنان، سوریه و مراکش در روزهای برگزاری این جشنواره قصه‌گویی خواهند کرد.

این رویداد فرهنگی ساعت 8:30 صبح 27 بهمن‌ماه با برنامه‌هایی همچون خیرمقدم «رضا موزونی» مدیر اجرایی این جشنواره، پخش تیزر جشنواره، سخنرانی «آیت‌الله آزرمی» معاون سیاسی استاندار کرمانشاه و «محسن فضلی» معاون فرهنگی کانون، اجرای سرود و نمایش قهرمانان قصه‌‌ها و... آغاز می‌شود.

در اولین روز این جشنواره، تعدادی از قصه‌گویان ایرانی و خارجی از ساعت 11 تا 17 به قصه‌گویی خواهند پرداخت.

در همین روز، کارگاه تخصصی علی خانجانی از ساعت 14:30 تا 17:30 با عنوان «روش استفاده از متون کهن برای قصه‌گویی» با حضور قصه‌گویان کتابخانه‌ای و برگزیدگان قصه‌گویی رضوی در سالن کنفرانس خانه معلم کرمانشاه برگزار می‌شود.

هم‌چنین برگزاری دو نشست تخصصی از ساعت 21:30 تا 23 با حضور علی خانجانی و محمد سیمزاری با عنوان «چگونگی استفاده از متون کهن برای قصه‌‌گوی» و «کاتارسی در جریان قصه‌گویی» و قصه‌گویان خارجی و ایرانی در سالن‌های هتل پارسیان کرمانشاه از دیگر برنامه‌های اولین روز این جشنواره خواهد بود.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون از 27 تا 30 بهمن‌ماه در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش واقع در سه راه 22 بهمن کرمانشاه برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها