شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۹
وقتی هری پاتر و هایدی ازدواج می‌کنند و پسر جنگل، قاضی می‌شود

روزنامه گاردین با الهام از جی.کی.رولینگ که هری پاتر را در داستان جدید خود 34 ساله و متاهل نشان داده، در اقدامی جالب جاسوس خود را به دنیای شخصیت های معروف داستان‌ها فرستاده تا ببیند بعد از این همه سال در چه وضعیتی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جی.کی رولینگ نویسنده داستان‌های هری پاتر چند روز پیش در به روز رسانی این مجموعه در قالب یک داستان کوتاه شخصیت‌های داستانی خود را به تصویر کشید که حالا بزرگ شده و در پست‌های مختلف فعالیت می‌کنند. در داستان جدید رولینگ، هری پاتر 34 ساله شده، ازدواج کرده و پوستش کمی تیره تر شده است.

روزنامه گاردین با الهام از این اقدام نویسنده انگلیسی در اقدامی جالب جاسوس خود را به دنیای شخصیت‌های معروف قصه‌های کوتاه فرستاده تا ببیند بعد از این همه سال در چه وضعیتی قرار دارند. گزارش ایبنا از این خلاقیت داستانی را از دست ندهید:

چارلی و کارخانه شکلات سازی / رولد دال
مالکیت کارخانه شکلات سازی ویلی ونکا به چارلی رسیده است و چارلی هم کارخانه را وسعت داده و به تاجری موفق تبدیل شده است. او سیستم جدید غذایی پایه‌ریزی کرده است و در کنار مشاوره‌های تغذیه‌ای مناسب برای جلوگیری از پرخوری، کارهای بشردوستانه و خیریه نیز انجام می‌دهد.

«پیتر خرگوشه» یا خرگوش کوچولو / هلن بئاتریکس
یک روز صبح خانم خرگوش به بچه‌هایش گفت: عزیزان من! شما فقط می‌توانید به مزرعه‌های اطراف بروید یا تا آخر این جاده بدوید. اما یادتان باشد که به باغ آقای مک گرگور نباید بروید. «پیتر ربیت» حالا از جاده گذشته و به یک ستاره سینما تبدیل شده است. در یک حراجی خیریه، لباس آبی پیتر به قیمت 5/1 میلیون دلار فروش رفت.

«آن شرلی» در گرین گیبلز/ لوسی ماد مونتگمری
آن شرلی ۱۱ ساله، پا به گرین گیبلز می‌گذارد. ماریلا و متیو کاتبرت، خواهر و برادری مزرعه ‌دار هستند و صاحب گرین گیبلز محسوب می‌شوند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند سرپرستی یک پسر بچه را به عهده بگیرند ولی به اشتباه دختر بچه‌ای به نام آن شرلی به مزرعه آن‌ها می‌آید. او در آنجا ماندگار می‌شود. حالا آن شرلی بزرگ شده و با استفاده از رنگ موهای جدید از شر موهای قرمز خود خلاص شده است. در مدرسه محلی به صورت نیمه وقت تدریس می‌کند و شاگردانش از او راضی هستند و به این زودی‌ها قصد ندارد شغلش را ترک کند.

«موگلی» یا پسر جنگل / جوزف رادیرد کیپلینگ
موگلی شخصیت اصلی مجموعه داستان‌های کتاب جنگل است که پسر جنگل هم خوانده می‌شود. او پسر بچه‌ای است که در جنگل و میان حیوانات بزرگ شده است. حالا او بعد از سال‌ها بزرگ شده و با دختر یک اشراف زاده انگلیسی ازدواج کرده است. او متخصص جانورشناسی شده است و در کنار این شغل به عنوان قاضی در دادگاه کار می‌کند!

«هایدی» / یوهانا اشپیری
این رمان به زندگی دختر نوجوانی می‌پردازد که در آلپ سوئیس از پدربزرگ خود مراقبت می‌کند. حالا هایدی بزرگ شده و با پیتر چوپان گله بزها ازدواج کرده است. او کوهستان را ترک کرده و به عنوان یک مبلغ مذهبی به قاره آفریقا رفته است. پیتر که البته دلش برای بزهایش تنگ شده است ولی در سفرهای هایدی او را همراهی می‌کند.

«داستان‌های نارنیا» / سی.ای لوئیس
چهار خواهر و برادر قهرمانان اصلی داستان نارنیا هستند. آن‌ها پادشاهان و ملکه‌های نارنیا می‌شوند. در سری نارنیا آن‌ها را کم سن و سال می‌شناسیم اما این خواهر و برادرها در کتاب اسب و آدمش، به عنوان انسان‌هایی بزرگسال ظاهر می‌شوند. لوسی دختر قهرمان قصه داستان‌های نارنیا از خواهر و برادرهای خود جدا می‌شود و به داخل کمد لباس می‌رود و به زمان آینده سفر می‌کند و در یک نشریه معتبر به عنوان خبرنگار مشغول کار می‌شود. او حالا وقت‌های خود را بین فرودگاه منچستر و جنگل‌های آمازون سپری می‌کند.

«آلیس در سرزمین عجایب» / لوئیس کارول
در داستان این کتاب دختری به نام به دنبال خرگوش سفیدی به سوراخی در زمین می‌رود و در آنجا با ماجراهای عجیبی روبرو می‌شود. در آنجا با ملکه مهربانی آشنا می‌شود و بعد از گذشت سال‌ها در آنجا می‌ماند و برای ملکه کار می‌کند. او سعی می‌کند جایگاه خود را در دربار ملکه حفظ کند. او بارها به نصیحت روابط عمومی دربار تماس‌های خود را با کلاه دوز قطع می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها