سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰
انتشار «زمان‌بندی تغذیه» با دستورالعمل‌هایی کاربردی

کتاب «زمان‌بندی تغذیه» اثر «هاید اسکولنیک» و «آندرا کرنوس» را دکتر معصومه حسینی و دکتر پروین فرزانگی به فارسی برگردانده‌اند، که به مخاطب آموزش می‌دهد غذای مناسب را در چه زمانی مصرف کند تا به تنیجه مناسب و دلخواه دست یابد./

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب بر آن است تا به سوالات اساسی حوزه تغذیه ورزشی پاسخ بدهد، سوالاتی مانند این که قبل از تمرین چه باید بخوریم؟ بعد از تمرین چه می‌توانیم مصرف کنیم؟ چه مدت پس از تمرین کردن می‌توان غذا خورد؟ چه زمان‌هایی باید غذا بخوریم تا بیشترین میزان عضله‌سازی را داشته باشیم و آیا در جریان تمرین کردن به مکمل نیاز داریم؟

کتاب «زمان‌بندی تغذیه» از سه بخش و پنج ضمیمه تشکیل شده‌است. 


بخش دوم این کتاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا به معرفی انواع مواد مغذی می‌پردازد. هنگام مطالعه این بخش با موادی نظیر کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، چربی‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری، مایعات و مکمل‌ها آشنا می‌شویم.

بخش سوم این اثر مکتوب نیز به بیان برنامه‌ها و روش‌های جذب سوخت و نمونه‌های غذایی اختصاص دارد. در این بخش ابتدا به مخاطب راهکارهای زمان‌بندی تغذیه آموزش داده می‌شود و سپس نوبت به موضوعاتی نظیر قدرت و توان، استقامت و ورزش‌های ناپیوسته می‌رسد.

درباره نویسندگان این کتاب  باید گفت که خانم «هاید اسکولنیک» مدیر سازمان مشاوره تغذیه و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته علوم ورزشی و تغذیه است که یک متخصص تغذیه و مشاور تناسب اندام به شمار می‌آید. خانم «آندریا کرنوس» نیز کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی و تغذیه از دانشگاه کلمبیا در نیویورک است که به عنوان یک مشاور  تمام‌وقت تغذیه فعالیت می‌کند.

کتاب «زمان‌بندی تغذیه» را انتشارات حتمی با شمارگان 1000 نسخه، با قیمت 90 هزار ریال و در 303 صفحه منتشر کرده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط