شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۶
روایت فتح «کتاب فیلم» منتشر می‌کند

مدیر بخش رسانه انتشارات روایت فتح از تولید کتاب تصاویر فیلم‌های ساخته شده در این مجموعه خبر داد و گفت: اکنون امکان چاپ کاغذی این کتاب‌ها وجود ندارد، اما نسخه الکترونیکی آن‌ها را بر سایت انتشارات روایت فتح قرار می‌دهیم.-

مهدی نعمت‌اللهی، مدیر بخش رسانه انتشارات روایت فتح در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از اقدام این انتشارات برای تولید کتاب فیلم خبر داد و افزود: در تلاش هستیم تصاویر فیلم‌های مستند ساخته شده در این مجموعه را در کتاب‌هایی کوچک گردآوریم.

وی یکی دیگر از محور‌های قابل توجه در تولید کتاب‌های انتشارات روایت فتح را نهضت جهانی مقاومت عنوان کرد و گفت:‌ درباره این بخش هم فیلم‌های بسیاری ساخته شده است که می‌توان متن‌هایی براساس فیلم‌ها را به صورت مکتوب فراهم آورد تا افراد علاقه‌مند بتوانند آن‌ها را به صورت الکترونیکی از سایت انتشارات روایت فتح دانلود کنند.
 
مدیر بخش رسانه انتشارات روایت فتح توضیح داد: اکنون امکان چاپ این کتاب‌ها وجود ندارد، اما نسخه قابل دانلود آن‌ها را بر سایت انتشارات روایت فتح قرار می‌دهیم.

نعمت‌اللهی در ادامه از انتشار دو لوح فشرده با عنوان «مجموعه هشتاد سال مقاومت» و موضوع بخشی از تاریخ ایستادگی ساکنان کشورهای عربی در برابر سلطه جویی قدرت‌های استعمارگر به ویژه رژیم صهیونیستی خبر داد و افزود: این مجموعه ده قسمتی در مدت 240 دقیقه تهیه شده است.

وی افزود: ساخت این مستند بر اساس تلاش گروهی از محققان و بر مبنای اسناد و مکتوبات و آرشیو‌های تصویری تهیه شده است و بخش اصلی آن به مصاحبه با مبارزان گروه‌های مقاومت در برابر اشغالگران فلسطین اختصاص دارد. 

«روایت فتح» نام مجموعه‌ای از فیلم‌های مستند شهید سید مرتضی آوینی درباره دفاع مقدس بود که ساخت آن‌ها در سال‌های جنگ تحمیلی عراق علیه ایران آغاز شد. بعدها براساس این نام و فعالیت، موسسه روایت فتح تاسیس شد که تولید فیلم‌های مستند و انتشار کتاب توسط آن ادامه دارد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها