پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۰
نگاهی به موضوع مهاجرت به قلم نویسنده کرجی

خسرو عباسی، نویسنده کرجی از پایان نگارش یک مجموعه داستان با موضع مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور خبر داد.-

عباسی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: این کتاب دربردارنده هشت داستان کوتاه است که در دو سال گذشته و موقعیت‌های مختلف به رشته تحریر درآمده‌اند.

وی افزود: در این رمان زندگی انسان‌هایی روایت می‌شود که به دلایل مختلف مانند کار یا ادامه تحصیل مجبور به مهاجرت و از محیط زندگی‌شان دور شده‌اند.

عباسی با بیان این‌که تطبیق با شرایط زندگی جدید، موضوع اصلی این مجموعه است، گفت: یکی از این داستان‌ها سرنوشت جوان دانشجوی ایرانی در کشور لبنان است که در جریان سال‌های زندگی در لبنان با افرادی آشنا می‌شود که مسیر زندگی او را تغییر می‌دهند.

به گفته وی، شش داستان این مجموعه بازنویسی شده‌اند و دو داستان دیگر در مراحل نهایی بازنویسی قرار دارند و پیش‌بینی می‌شود این کتاب همزمان با بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران منتشر شود.

عباسی در بخش دیگر سخنان خود از انتشار کتاب «آخرین معبر» نیز خبر داد و گفت‌: این کتاب شامل خاطرات رزمنده جانباز «حسن‌ ایزدبین» در جریان هشت سال دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: این کتاب روای خاطرات وی از نخستین روزهای جنگ شامل جنگ‌های نامنظم است که اغلب آن‌ها از دست‌نوشته‌های ایزدبین استخراج شده‌اند.

عباسی با بیان این‌که ایزدبین در طول جنگ خاطرات روزانه خود را در کتابچه‌ای یادداشت می‌کرده، یادآور شد: علاوه بر این کتابچه، از خاطرات شفاهی وی نیز در قالب مصاحبه برای نگارش کتاب استفاده شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که این کتاب از سوی اداره کل حفظ و نشر آثار استان البرز تا پایان سال منتشر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط