جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۶
«قوطی پرمحتوا»دربرگیرنده داستانی از کمک به جبهه‌های دفاع مقدس

«قوطی پرمحتوا» عنوان اثری از ابراهیم رحیمی برای گروه سنی «ج» با موضوع کمک به جبهه‌های دفاع مقدس است. این کتاب که بر اساس خاطره‌ای واقعی به نگارش درآمده است تا پیش از نوروز 1392 از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارز‌ش‌های دفاع مقدس استان چهارمحال بختیاری منتشر خواهد شد._

ابراهیم رحیمی درباره اثر در آستانه انتشار خود به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: در کتابی با عنوان «قوطی پرمحتوا» برای گروه سنی «ج» به موضوع کمک به جبهه‌‌های دفاع مقدس پرداخته‌ام. این کتاب را بر اساس خاطره یکی از دانش‌آموزان دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که قصد کمک به جبهه‌ها را داشته است نوشته‌ام. 

وی درباره محتوای کتابش به خاطره‌ای که «قوطی پرمحتوا» بر مبنای آن شکل گرفته، پرداخت و افزود: دانش‌آموزی روستایی توانایی مالی نداشت و با توجه به فراخوان مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کرد، قصد کمک به جبهه را داشت. با وجود ناتوانی مالی، تصمیم می‌گیرد قوطی کنسروی را از شن پر کند و با رنگ آمیزی به جبهه بفرستد اما بعد گمان می‌کند ممکن است رزمنده‌ای که این قوطی به او می‌رسد، ناراحت شود. بنابراین، تصمیم می‌گیرد درون آن قوطی، نامه‌ای هم قرار دهد و اشتیاقش را برای کمک به جبهه‌ها با وجود نبود امکان مالی‌ خانواده‌اش شرح دهد. رزمنده‌ای که نامه او را در جبهه اسلام‌آباد غرب دریافت کرده‌بود، پاسخی هم برایش ارسال کرد. 

وی با بیان این‌که صاحب این خاطره از انتشار خاطره‌اش در قالب کتاب مطلع است گفت: برای تکمیل اطلاعات این خاطره با صاحب این خاطره گفت‌وگو کرده‌ام و پاسخ نامه‌اش را هم دیده‌ام. در نگارش کتاب نام آن دانش‌آموز را هم حفظ کرده‌ام. 

رحیمی از سجاد ریاحی به عنوان تصویرگر کتاب «قوطی پرمحتوا» نام برد و گفت: این کتاب در 12 صفحه و با قطع خشتی تا پیش از نوروز 1392 از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان چهارمحال بختیاری منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط