دوشنبه ۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۸
«به سختی پولاد، به نرمی لبخند» گام سوم را بر می‌دارد

«به سختی پولاد، به نرمی لبخند» از كتاب‌هاي مجموعه‌ي «قهرمانان انقلاب» براي نوجوانان است كه اكنون مراحل سومين بازچاپ را مي‌گذراند.

ايبنا نوجوان: «به سختی پولاد، به نرمی لبخند» عنوان کتابی است از مجموعه‌ي «قصه‌ي قهرمانان انقلاب» که به زندگی شهید لاجوردی از کودکی تا شهادتش در تاریخ يكم شهریور 77 توسط منافقان می‌پردازد. 

این شهید، دادستان انقلاب در دهه‌ي شصت بود که پس از بازنشستگی در محل کسب خود در بازار تهران توسط دو نفر از منافقين ترور شد. 

در این کتاب بیش‌تر به زندگی وی از دوران نوجوانی تا شهادت پرداخته می‌شود و مستندهای نگارش این کتاب، ماهنامه‌ي‌ یاران شاهد، اسناد ساواک، نرم‌افزارهای بنیاد شهید، خاطرات عزت‌شاهی، دیگر اسناد و مدارک مکتوب درباره‌ي وی و هم‌چنین تحقیقات و گفت‌وگوهای نویسنده بوده است.

زندگی سیاسی و خانوادگی لاجوردی، مبارزات و خاطرات زندان او در 8 فصل، در قالب داستانی برای گروه سنی نوجوان منتشر شده است. 

بخشي از متن اين كتاب اين‌گونه است: «حاج مهدی توپ را شوت کرد. غلام وفاخواه، توپ را با سر در کنج دروازه‌ي اسرائیل قرار داد. یکباره استادیوم منفجر شد. همه از جای خود بلند شده بودند و بازیکنان را تشویق می‌کردند. از چهار نقطه‌ي استادیوم، تکه کاغذهایی بالای سرم مردم چرخ زنان پایین آمد. همه فکر می‌کردند کاغذها به خاطر خوشحالی تماشاگران است؛ ولی وقتی آن‌ها را برداشتند، دیدند رویش شعارهایی بر ضد اسرائیل نوشته شده است. 

بازی داشت به پایان می‌رسید. اسدالله و دوستانش، فکر همه چیز را کرده بودند. قبل از پایان بازی، چند تراکت و پلاکارد را برده و در ضلع جنوبی استادیوم کنار کلیسای ارتدوکس گذاشته بودند... .
»

اين كتاب به قلم ساسان ناطق، نخستين‌بار در سال 87 توسط انتشارات سوره‌ي مهر منتشر شده است و اكنون مراحل چاپ سوم را پشت سر مي‌گذارد و به زودي روانه‌ي بازار كتاب مي‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها