حمید حسام از پایان نگارش کتاب زندگی مادر ژاپنی‌الاصل شهید محمد بابایی خبر داد.
زندگی مادر ژاپنی‌الاصل شهید محمد بابایی کتاب می‌شود
حمید حسام، نویسنده در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره این کتاب گفت: این کتاب داستان زندگی یک خانم ژاپنی به نام «کونیکو یامأمورا» با نام ایرانی سبا بابایی است. این خانم در سال‌های قبل از انقلاب با یک ایرانی ازدواج و مسلمان می‌شود و از ژاپن به ایران مهاجرت می‌کند.

او ادامه داد: همسر این خانم شخصی بسیار مؤمن بود. محمد حاصل ازدواج آنها و از شهدای عملیات والفجر مقدماتی است. بخشی از حوادث کتاب به زندگی این زوج انقلابی برمی گردد که چطور در فعالیت‌ها همراه هم بودند. برای نگارش تحقیق و مصاحبه با این خانم انجام شد و کتاب هم‌اکنون در مراحل پایانی است.

نویسنده کتاب «راز نگین سرخ» درباره شهید بابایی بیان کرد: محمد جوان نوزده ساله‌ای است که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشته و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه‌ها شده تا از اسلام و ایران دفاع کند و در نهایت هم در عملیان والفجر یک در منطقه فکه به شهادت رسید.

حسام همچنین از انتشار کتابی درباره زندگی شهید کریم مطهری خبر داد و گفت: این کتاب خاطرات فرمانده گردان غواصی لشگر انصارالحسین است. در واقع سندی خواندنی از عملیات کربلای 4 که برجسته‌ترین اتفاق برای غواصان ما در هشت سال دفاع مقدس بوده است.


کد مطلب : ۲۸۲۲۶۴
https://www.ibna.ir/vdcb05b5arhbw5p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
لطفیان از زابل
کونیکویامامورا، ملقب به سبا -یگانه مادر شهید ژاپنی-فعال در امر صحیفه سجادیه - فرزند شهیدش محمد بابائی محل ملاقات او با حاج قاسم سلیمانی- حاج قاسم میرحسینی و جانباز شهید آیت اله ملاعباس لطفیان سرگزی در منزل ملاعباس لطفیان سرگزی روستای ریگ آب نیمروز زابل بود
خاکریز کتاب