انتشار سروده‌های کلاسیک شاعر شیرازی؛

«تاریخ را قضاوت مردان نوشته است»

«تاریخ را قضاوت مردان نوشته است» نام دومین مجموعه شعر راضیه موسوی است که در ۸۰ صفحه توسط انتشارات نصیرا در زمستان ۹۸ به چاپ رسیده است.
«تاریخ را قضاوت مردان نوشته است»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، این کتاب یک مجموعه شعر کلاسیک و شامل دو دفتر با عناوین «و کلمه بود و زن آن دهان روشن بود» شامل ۲۳ غزل و «عمر یک گوسفند کوتاه است» با ۱۱ شعر در قالب های مثنوی، قطعه و مسمط است.

بیشتر شعرهای این مجموعه دارای درون‌مایه‌های فمینیستی، اجتماعی و عاشقانه‌اند. شاعر در این کتاب در قالب‌های غزل، مثنوی، قطعه و مسمط بخت‌آزمایی کرده است؛ هرچند که وی پیش از این در مجموعه «سی سال زن بودن جهانم را عوض کرد» کار خود را با غزل آغاز کرد.

چاپ اول این کتاب هم در شمارگان ۵۰۰ نسخه و به قیمت ۱۴ هزار تومان ازسوی نشر نصیرا به‌تازگی وارد بازار پخش شده است.

راضیه موسوی متولد ۳۰ دیماه ۶۶ در شیراز است. وی دانش‌آموخته کارشناسی رشته فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه شیراز و کارشناس ارشد رشته فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران و دانشجوی دکتری این رشته است. او شاعر و پژوهشگر و مدرس زبان‌های باستانی ایران است و تاکنون چندین مقاله علمی پژوهشی در زمینه فرهنگ و گویش‌های ایرانی، ادبیات و زبان‌های باستانی ایران و نقد شعر در مجلات علمی و نیز مجلات فرهنگی و ادبی چاپ کرده است. نخستین مجموعه غزل موسوی با نام «سی سال زن بودن جهانم را عوض کرد» در زمستان ۹۷ توسط نشر آنیما و دومین مجموعه شعرش با عنوان «تاریخ را قضاوت مردان نوشته است» نیز در زمستان ۹۸ توسط نشر نصیرا به چاپ رسید.
کد مطلب : ۲۸۶۱۸۷
https://www.ibna.ir/vdcjome8auqeovz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال