پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸
«کَی‌لانَنسی» کتاب پیشنهادی وزیر فرهنگ برای خواندن

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌مناسبت هفته کتاب در جدیدترین توئیت خود در صفحه اجتماعی ایکس، کتاب «کَی‌لانَنسی» را که در جلسه هیئت‌دولت به رئیس جمهور هدیه کرده، برای مطالعه پیشنهاد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، متن توئیت محمدمهدی اسماعیلی به شرح زیر است:

«قصد داشتم به‌مناسب آغاز هفته کتاب، کتابی ارزشمند و ممتاز به آیت‌الله رئیسی هدیه کنم؛ امروز در جلسه دولت، کتاب اثرگذار و مهم "تا فراموش نکنیم" (کَی‌لانَنسی) اثر ولیدالخالدی را به ایشان هدیه کردم؛ این اثر ماجرای غم‌انگیز ویرانی و اشغال صدها روستای فلسطین_عزیز و کشتار، اخراج و آوارگی مردمان شریفش به دست وحوش رژیم جعلی اسرائیل است.

«تا فراموش نکنیم» حاوی تصاویر و رویدادهای تکان‌دهنده‌ای است که تاریخ رسمی جهان سعی دارد آن را اساساً انکار کند و یا به بوته‌ی فراموشی بسپارد.»

به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتاب «تا فراموش نکنیم» نوشته ولید الخالدی ترجمه امیرحسین بابالار، ماجرای غم‌انگیز ویرانی و اشغال ۴۱۸ روستای فلسطینی، که نسخه عربی آن سال ۱۳۷۹ برنده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایرانی شده بود.

پیش از این ۱۵ مهر به‌عنوان روز حماسه جوانان فلسطینی و ۲۵ مهر روز نسل‌کشی کودکان و زنان فلسطینی در تقویم رسمی کشور تصویب شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها