چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
پای قصه‌های علمی تخیلی به انیمیشن باز شد

در آستانه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با از پوستر رسمی انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» رونمایی شد. داستان «مسافری از گانورا» درباره موجودی فضایی است که به زمین می‌آید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ طی مراسمی در سازمان سینمایی سوره و در آستانه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با حضور سرمایه‌گذاران و اعضای شورای راهبری تولید فیلم، از پوستر رسمی انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» رونمایی شد. طراحی پوستر این فیلم را «سیروان مهدوی» برعهده داشته است.

پوستری که برای این فیلم طراحی شده  ظاهرا قصه ای مرتبط با موجودات فرازمینی دارد.
در ادبیات جهان ایده حیات فرازمینی و مفهوم هیجان انگیز تهاجمات بیگانگان بارها تکرار شده است و باعث ایجاد ژانر فرعی شده است که خطرات و شگفتی‌های برخورد با بیگانگان را بررسی می‌کند. در سینمای ایران کمتر به این ژانر توجه شده است اما ظاهرا تولیدکنندگان انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» با استفاده از این ژانر قصه‌ای تخیلی را برای کودکان ایرانی آماده کرده اند.

«سيدمحمدحسين علمدار» تهیه‌کنندگی و «سيداحمد علمدار» کارگردانی این انیمیشن سینمایی را به عهده دارند. 
این انیمیشن، جدیدترین محصول «مرکز انیمیشن سوره» است که با همکاری «موسسه فرهنگی تصویر هنر پارسارگاد شرق» مشهد، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و صندوق پژوهش و فناوری سپهر، از بستر رویداد رویازی تولید و در «سام استودیو» به مدیریت دوبلاژ «امین قاضی» و هنرنمایی صداپیشگانی مانند «لیلا سودبخش»، «شهره روحی»، «محمد خاوری»، «عاطفه رضوان نیا» و «سمیه الیاسی» دوبله شده است.

داستان «مسافری از گانورا» درباره موجودی فضایی است که به زمین می‌آید و با کمک پسری معلول به جستجوی فرمانروای سیاره خود که در زمین گم شده می رود تا صلح را به سرزمینش بازگرداند.

همزمان با اکران سراسری؛
تیزر رسمی گیج‌گاه رونمایی شد
همزمان با آغاز اکران سراسری گیج‌گاه، از اولین تیزر رسمی این فیلم سینمایی رونمایی شد. 
ساخت این تیزر را امید میرزایی به عهده داشته است.
فیلم سینمایی #گیج‌_گاه ساخته عادل تبریزی و تهیه‌کنندگی حنیف سـروری و میرولی‌اله مدنی با شعار «#ببینیم_بشوره_ببره» از امروز در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شود. 

این فیلم سینمایی در عرصه جهانی موفق به دریافت جایزه از چهلمین دوره فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا، جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره چبوکساری روسیه شده و به صورت رسمی، برای حضور در چندین جشنواره دیگر انتخاب شده است.

در خلاصه داستان #گیج‌_گاه آمده است: «آشنایی زنی به نام مهتاب و مردی به نام حسن خشنود، شبیه قصه‌هاست، شبیه زندگی، شبیه سینما، شبیه روزگاری که خوش می‌گذشت...»

پخش و تبلیغات این فیلم به عهده موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها