پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰

مرکزی-برگزاری نشست ادبی با حضور «کلر ژوبرت»، درکانون پرورش فکری مرکز فرهنگی هنری شهباز، انتشار فراخوان جشنواره شعر استانی به مناسبت بـزرگداشت میرزا یوسف اعتصام الملک آشتیانی پدر «پروین اعتصامی»، رونمایی از فراخوان نخستین کنگره ملی شعر رضوی در دلیجان، از عناوین اخبار فرهنگی و ادبی استان مرکزی است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اراک، نشست ادبی با حضور کلر ژوبرت نویسنده و تصویرگر و فعال در حوزه ادبیات دینی کودک برگزار شد.

اعضای کودک و نوجوان در این نشست به خوانش داستان پرداخته و داستان های خوانده شده توسط کلر ژوبرت مورد نقد وبررسی قرار گرفت. همچنین کلر ژوبرت به سوالات مطرح شده اعضای  کودک و نوجوان پاسخ داد.


در این برنامه به پاس خدمات ارزنده کلر ژوبرت در حوزه ادبیات دینی کودک،داستان نویسی، هدایا و لوح تقدیر از طرف منصوری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی به این نویسنده اهدا شد.

انتشار فراخوان جشنواره شعر استانی به مناسبت بـزرگداشت میرزا یوسف اعتصام الملک آشتیانی پدر «پروین اعتصامی»

به مناسبت بزرگداشت ادیب، مترجم، نویسنده و روزنامه نگار، میرزایوسف اعتصام الملک آشتیانی پدر شاعره شهیر ایرانی پروین اعتصامی فراخوان جشنواره شعر استانی منتشر شد.

قالب اشعار ارسالی آزاد است و موضوعات آثار: نقش مفاخر در پیشرفت زندگی فردی و اجتماعی مردم، معرفی مفاخر و بزرگان آشتیان،آداب و رسوم و سبک زندگی ایرانی است و مهلت ارسال آثار 10 مهر ماه تعیین شده است و دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آشتیان است.
آئین رونمایی از فراخوان نخستین کنگره ملی شعر رضوی در دلیجان

آئین رونمایی از فراخوان نخستین کنگره ملی شعر رضوی در محل سالن شهدای گمنام فرمانداری شهرستان دلیجان برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری امام جمعه شهرستان دلیجان،در خصوص مقام و منزلت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام سخنرانی کرد.

در ادامه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان، اظهار کرد: نخستین کنگره ملی شعر رضوی «حضرت جان» هفدهم مهرماه سال جاری با حمایت بخش خصوصی و با حضور شاعرانی از سراسر کشور در سالن همایش مجتمع گردشگری و رفاهی رونیکا پلاس برگزار خواهد شد.


احمد رضوی گفت: در بخش شعر به نفرات اول تا سوم این کنگره علاوه بر لوح سپاس و تندیس جشنواره به ترتیب مبالغ ۶۰ میلیون، ۴۰ میلیون و ۳۰ میلیون ریال به عنوان جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: به سه نفر از برگزیدگان این بخش، لوح سپاس و هر کدام مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

رضوی افزود: پنجم مهرماه به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار است و متقاضیان، آثار خود را به دبیرخانه کنگره به نشانی استان مرکزی، شهرستان دلیجان، خیابان جانبازان، بلوار جانبازان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان، کد پستی ۳۷۹۱۱۵۴۱۶۳ ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها