شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۵
نقش کانون در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ شهدا/ معرفی مفهوم ایثار به زبان هنر و ادبیات

البرز- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از نهادهایی است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ و ارزش‌های شهدا داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرج، سردار ابوالفضل اسلامی در نشست با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، اظهار کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از نهادهایی است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ و ارزش‌های شهدا داشته باشد.
 
وی با توجه به اهمیت انتقال فرهنگ و معارف شهدا به کودکان و نوجوانان، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از نهادهایی است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ و ارزش‌های شهدا داشته باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با توجه به اهمیت تولید محتوا در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: مفاهیم مهم و ارزشمندی، چون ایثار و شهادت باید برای کودکان ساده سازی، تشریح و قابل درک شود و در قالبی جذاب و اثرگذار به آن‌ها ارائه شود.

زینب عاشری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز در ادامه بر ضرورت معرفی فرهنگ و ارزش های شهدا به نسل جوان به ویژه کودکان و نوجوان تاکید کرد و افزود: یکی از اولویت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایجاد بستر مناسب جهت معرفی مفاهیمی، چون ایثار، فداکاری، از خودگذشتگی، شهادت و ... با زبان هنر و ادبیات است.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از هنر و روش‌های خلاقانه می‌تواند تاثیر گسترده‌ای در روند آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ و معارف دفاع مقدس داشته باشد، گفت: در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از هیچ تلاشی در راستای آشنایی کودکان با ارزش‌های شهدا دریغ نخواهد شد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها