چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷
سهم کتاب‌فروشی‌های محلی از فروش جهانی کتاب چقدر است؟

براساس گزارش پایگاه داده‌های تحقیقاتی و تحلیل آماری ورداستریتد، کتابفروشی‌های محلی بیش از نیمی از فروش جهانی کتاب، یعنی 50.3 درصد از کل درآمد فروش را به خود اختصاص می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از ورد استریتد، کتابفروشی‌های محلی بیش از نیمی از فروش جهانی کتاب یعنی 50.3 درصد از کل درآمد فروش را به خود اختصاص می‌دهند. فروش آنلاین کتاب به‌ویژه از زمان شیوع کووید19 درحال افزایش است؛ امروزه بیش از 25 درصد از کل فروش کتاب در سراسر جهان به‌شیوه آنلاین انجام می‌شود و مابقی فروش جهانی مربوط به فروشگاه‌های تخصصی و فروشگاه‌های خرده‌فروشی است.

براساس داده‌ها، ایالات متحده بیش از 24.7 درصد از کل فروش جهانی کتاب را در اختیار دارد. در این آمار، پس از آمریکا، چین با 19.4 درصد کل فروش و آلمان با 9.2 درصد قرار دارند.

از سال 2023، 5 بازار بزرگ کتاب، 66.71 درصد از کل فروش جهانی کتاب را در اختیار دارند. سال 2017، 5 کشور برتر 60.1 درصد را به خود اختصاص دادند. پیش‌بینی می‌شود که سال 2027، 5 کشور برتر بیش از 68 درصد از کل فروش جهانی کتاب را به خود اختصاص دهند. این بدان معنا است که 5 کشور برتر طی 10 سال، سهم خود را در فروش جهانی 13 درصد افزایش خواهند داد.
 

سهم تاریخی، فعلی و پیش‌بینی شده 5 بازار برتر کتاب در فروش جهانی در نمودار زیر ارائه شده است:

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها